Eesti meistrivõistluste teine päev

Fotod: Raul Mee/EKJL

Kadrioru staadionil toimunud Eesti meistrivõistluste teine päev tõi mitmeid säravaid tulemusi ja pakkus ka mõne üllatuse. Risto Lillemets võitis kümnevõistluse ja Mari Klaup seitsmevõistluse. Tähti Alver alistas Ksenija Balta. Sprinterid Henri Sai ja Ann Marii Kivikas näitasid kiireid aegu. Jander Heili ja Hans-Christian Hausenbergi sooritused Eesti kõigi aegade kümne hulka.

Kümnevõistlus

Üksinda staadionil kümnevõistlust teinud Risto Lillemets (KJS Saare) püstitas võimsa isikliku rekordi, saades kirja 8133 punkti. Selle tulemusega tõusis Lillemets ka maailma edetabelis kolmandale kohale. Kui avapäeva järel ei jäänud Lillemets rahule kõrgushüppe ja 400 m jooksuga, siis teine päev möödus tagasilöökideta.

Eesti kõigi aegade edetabelis kerkis Lillemets praeguselt 24. kohalt 13. positsioonile Karl Robert Saluri (8137) ja Indrek Turi (8122) vahele.

Lillemetsa rekordseeria: 10.94/7.22/14.96/1.99/50.30/14.69/46.39/4.85/63.84/4:42.18.

Seitsmevõistlus

Seitsmevõistluses pani ilusa võistluse kokku Mari Klaup (TÜ ASK), kes viis isikliku rekordi 6080 punktini ja tõusis Eesti kõigi aegade pingereas kuuendaks. Enamat on suutnud vaid Grit Šadeiko (6280), Larissa Netšeporuk (6215), Ksenija Balta (6180), Virge Naeris (6155) ja Anu Kaljurand (6142).

Klaupi seeria: 13.69/1.77/13.51/25.63/5.76/53.54/2:20.36.

Esmaskordselt Eesti meistrivõistlustel seitsmevõistlusel kaasa teinud Pippi-Lotta Enok (KJK Visa) võitis 5220 punktiga hõbemedali

Teivashüpe

Naiste teivashüppes kaitses möödunud aasta tiitlit Marleen Mülla (KJK Vike), kes ületas 3.75. Hõbemedali võitis Marianne Kivi (TÜ ASK) tulemusega 3.70, pronksi noppis Laure Kiivit (TÜ ASK) 3.50-ga.

10 000 m käimine

Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe) krooniti 10 000 m käimises neljandat korda Eesti meistriks ajaga 50:11.22. Hõbemedali teenis Anna Šubina (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 56:17.18 ja pronksi Anna Ivanova (KJK Kalev-Sillamäe) tulemusega 1:04:45.05.

Meestest võitis samal distantsil ja kaitses kuldmedalit Virgo Adusoo (B. Junk Käimisklubi) 48:26.54-ga, teisena lõpetas KJK Kalev-Sillamäe sportlane Artur Djatšuk 54:48.00. Proksmedal riputati kaela Igor Jakovlevile (NPSK Narvic) tulemusega 56:27.12.

Kettaheide

Meeste kettaheites võidutses ainsana 60 meetri joonest jagu saanud Martin Kupper (Audentese SK) 61.82-ga. Olümpiavõitja Gerd Kanteri (Tallinna SS Kalev) avavoorus heidetud 58.62 andis talle hõbemedali. Pronksi teenis Priidu Niit (Audentese SK) 57.93-ga.

400 m tõkkejooks

Naiste 400 m tõkkejooksu võitis ülipõnevas finišiheitluses uue isikliku rekordi 59.90-ga Marielle Kleemeier (Tartu SS Klaev), kes noppis eile võidu tõketeta staadioniringil. Hõbemedal riputati kaela Annika Sakkariasele (Nõmme KJK) 59.94-ga ning pronksmedali võitis 1:01:77-ga Liis Roose (TÜ ASK).

Meeste 400 m tõkkejooksu võitis ootuspäraselt Jaak-Heinrich Jagor (Tartu SS Kalev), kelle võiduajaks 50.76. Hõbeda teenis Sten Ander Sepp (Audentese SK) 53.12-ga ja pronksi Karl-Oskar Pajus (SK Elite Sport) 54.73-ga.

Kõrgushüpe

Meeste kõrgushüppe võitis Kristjan Tafenau (KJS Sakala) kolmandal katsel ületatud 2.10-ga. Teine oli Deniss Tšernobajev (Tallinna SS Kalev) 2.05-ga ja kolmas Karl Lumi (Inividuaalvõistleja) 2.05-ga.

Esmakordselt Eesti täiskasvanute meistriks tulnud Lilian Turban (SK Elite Sport) võidutses naiste kõrgushüppes tulemusega 1.79. Hõbemedal riputati kaela 1.73-ga Grete Udrasele (Audentese SK) ning kolmanda koha teenis 1.73-ga Leanne Siimumäe (Kose 2000).

Kuulitõuge

Naiste kuulitõukes tuli Eesti meistriks Valeria Radajeva (Audentese SK) 13.93-ga, hõbemedali võitis 13.66-ga Monica Vainola (KJK Nõmme) ja 13.48-ga võitis pronksmedali Niidupargi KJK sportlane Gertu Küttmann.

Meeste kuulitõuke võitis uue isikliku rekordi 19.70-ga Jander Heil (KJS Sakala). Kuulitõukaja parandas 31 sentimeetriga senist tippmarki ja ning tõusis Eesti kõigi aegade 7. kuulitõukajaks. Hõbemedali võitis 16.46-ga Karl Koha (Audentese SK). Kolmas oli ka kettaheites pronksi teeninud Priidu Niit (Audentese SK) 15.88-ga.

Kaugushüpe

Naiste kaugushüppes tuli Eesti meistriks 6.54 hüpanud Tähti Alver (Nõmme KJK), kes alistas vaid sentimeetriga valitseva meistri ja Eesti rekordinaise Ksenija Balta (Tallinna SS Kalev). Alver hüppas esimesel katsel isiklikuks rekordiks 6.33, kolmandal 6.40 ja neljandal võidutulemuse 6.54. Viiendal katsel sai ta kirja veel 6.50. Alver tõusis 6.54-ga Eesti kõigi aegade edetabelis 5. positsioonile.

Balta tegi täna vaid kaks katset ning loobus seejärel põlvehäda tõttu edasi võistlemisest. Pronksmedali võitis viimase katsega Kreete Verlin (SK Fortis), tulemuseks 6.40. Ka neljanda koha tulemus oli kõrgest klassist, Lishanna Ilves (KJK Vike) püstitas 6.35-ga isikliku rekordi.

Meeste kaugushüppes triumfeeris vägeva isikliku rekordiga 7.91 Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev). Selle sooritusega tõusis noormees Eesti kõigi aegade kaugushüppe edetabelis 7. kohale. Hõbemedali teenis Rain Kask (Tallinna SS Kalev) 7.56-ga ja pronksmedal riputati kaela Henrik Kutbergile (Audentese SK) tulemusega 7.53. Vaid sentimeetriga jäi Kutbergist maha klubikaaslane ja eile kolmikhüppe meistritiitli võitnud Jaak Joonas Uudmäe.

800 m

Kuldse duubli tegi nädalavahetusel keskmaajooksja Kelly Nevolihhin (KJK Vike), kes võitis eile 1500 m jooksu ning täna lisas kuldse medali 800 m distsntsil. Väino Kondoja õpilane läbis kaks staadioniringi 2:11.54-ga, edestades Helin Meierit (Nõmme KJK; 2:11.81) ja triatleeti Katrin Zaitsevat (Tartu SS Kalev; 2:12.59).

Meeste 800 m distantsil näitas kõige värskemat minekut finišisirgel Karel-Sander Kljuzin (TÜ ASK), kes võidutses ajaga 1:52.13. Talle järgnesid Rasmus Kisel (Audentese SK) 1:52.58-ga ja Enari Tõnström (KJS Sakala) 1:52.95-ga.

5000 m

Meeste 5000 m jooksus võidutses ja kaitses mullust tiitlit Tiidrek Nurme (TÜ ASK), edestades natuke vähem kui 10 sekundiga Roman Fostit (Sparta SS). Nurme triumfeeris ajaga 14:36.84, Fosti võttis 14:46.39-ga hõbemedali ning pronksi teenis Leonid Latsepov (Sparta SS) 14:56.33-ga.

Naiste kaksteist ja pool ringi kattis kõige kiiremini Jekaterina Patjuk (TÜ ASK), kellele oli see Eesti meistrivõistluste 74. kuldmedaliks! Patjuk triumfeeris ajaga 16:41.26. Hõbemedali võitis klubikaaslane Liina Luik 17:05.23-ga ning pronksmedal riputati kaela laupäeval 3000 m takistusjooksu võitnud Laura Maasikule (Nõmme KJK) 17:16.99-ga.

200 m

Naiste 200 m sprindis näitas kiireimat minekut 17-aastane Ann Marii Kivikas (SK Altius), kes sai ainsana aja alla 24 sekundi. Kivikas jooksis 23.96, mis on uus Eesti U20 neidude vanuseklassi rekord. Varasem tippmark kuulus Ksenija Balta nimele (24.02).

Hõbemedalile jooksis Kristin Saua (KJK Lõunalõvi) 24.49-ga ning pronksi teenis Anna Maria Millend (Audentese SK) 24.77-ga.

Meeste pool staadioniringi kattis kõige väledamalt pärnakas Henri Sai. Noormehele Eesti meistritiitli toonud aeg 21.08 tõstis ta Eesti kõigi aegade pingerivis kolmandaks. Kiiremat aega 200 m jooksus on suutnud ette näidata vaid Marek Niit (20.43) ja Martin Vihmann (21.05).

Vanameister Marek Niit (KJK Saare) sai 21.27-ga hõbeda ja Ken-Mark Minkovski (Audentese SK) 21.56ga pronksi.

Vaata kõiki tulemusi!

EMV avapäev järelevaadatav

EMV teine võistluspäev videopildis

Vaata EMV kahe päeva galeriisid Kergejõustiku Facebooki lehelt

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Favorte, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium, Eesti Olümpiakomitee ja Tallinna linn. Kergejõustikuliidu meediapartneriks Eesti meistrivõistlustel on Postimees Grupp