Eesti meistrivõistluste teine päev: Säravamate tulemuste eest hoolitsesid Ilves ja Rosenberg!

Kadrioru staadionil toimunud Eesti meistrivõistluste teine päev tõi mitmeid säravaid tulemusi. Kristjan Rosenberg võitis kümnevõistluse ja Mari Klaup seitsmevõistluse. Lishanna Ilves hüppas Eesti kõigi aegade kolmandaks kaugushüppajaks. Kuldse duubli tegid Kelly Nevolihhin ja Marielle Kleemeier.

Naiste kaugushüppes võidutses isikliku rekordi 6.66-ga Lishanna Ilves, kelle jaoks oli kolmanda vooru sooritus ka ainus, kus tulemus kirja läks. Hõbemedali võitis 6.31-ga Aet Laurik ning Eesti rekordiomanik Ksenija Balta oli kolmas tulemusega 6.23.

21-aastane kaugushüppaja kerkis sellega Eesti kõigi aegade edetabelis Ksenija Balta (6.87) ja Sirkka-Liisa Kivise (6.67) järel kolmandaks. Antud etteaste tõstis Ilvese alla 23aastaste Euroopa edetabeli juhiks.

Eesti meistriks kümnevõistluses krooniti Art Arvisto näpunäidete järgi teeniv Kristjan Rosenberg. Isiklikku rekordit 265 silmaga parandanud sportlane teenis meistritiitli 8298 punktiga. Teiseks tuli Janek Õiglane 8055 ja kolmandaks Karl Robert Saluri 7883 punktiga.

Rosenberg jooksis avapäeval 100 meetrit 10,71-ga, hüppas kaugust 7.27, tõukas kuuli 14.59, hüppas kõrgust 1.98 ja jooksis 400 meetrit 48.09-ga. Teisel päeval jooksis ta 110 meetrit tõkkeid 14.79-ga, heitis ketast 48.87, hüppas teivast 4.91, viskas oda 58.85 ja jooksis 1500 meetrit 4:34.78-ga.

Kui seni oli tema isiklik rekord 8033, siis nüüd tõusis Rosenberg 8298 punktiga Eesti kõigi aegade edetabelis kümnendaks Andrei Nazarovi (8322) järele ja Sven Reintaki (8232) ette.

Naiste 7-võistluse võitis 5467 punkti kogunud Mari Klaup. Hõbeda sai Katre Sofia Palm (5386) ja pronksi Margot Meri (5268). Võistluse parima tulemuse tegi aga hiinlanna Ninali Zhang, kes kogus 6324 punkti.

Meeste kettaheites võidutses Martin Kupper, kes sai teisel katsel kirja 61.34 ja kolmandal parimaks jäänud 61.75. Tegemist on tema hooaja parima tulemusega. Hõbemedali võitis Kevin Sakson (53.23) ja pronksi Gevin Genro Paas (53.01).

Naiste 200 meetri jooksu võitis uue isikliku rekordi 23.99-ga Kreete Verlin paraku puhus jooksu ajal tugevam tuul mistõttu pole aeg edetabelikõlbulik. Hõbemedali võitis Kristin Saua (24.10) ja pronksi mullune tšempion Ann Marii Kivikas (24.43).

Meeste 200 m jooksu Eesti meistriks krooniti Henri Sai (21.20), hõbemedal riputati kaela Ken-Mark Minkovskile (21.48) ja pronksi võitis Robin Sapar (21.64).

Meeste 5000 m jooksu Eesti meistriks krooniti Tiidrek Nurme ajaga 13:56.32. Hõbemedal riputati kaela Kaur Kivistikule (14:24.71) ja pronksi võitis Leonid Latsepov (14:28.77).

Naiste 5000 m jooksu Eesti meistriks krooniti Jekaterina Patjuk ajaga 16:27.26. Hõbeda võitis Laura Maasik (16:54.45) ja pronksi Pille Hinn (17:17.56).

Naiste 800 m jooksu möödunud aasta tiitlit kaitses Kelly Nevolihhin. Nädalavahetusel kuldse duubli teinud keskmaajooksja võiduajaks märgiti 2:07.37. Hõbemedali võitis Helin Meier (2:08.65) ja pronksise autasu Katrina Stepanova (2:11.86).

Meeste 800 m jooksu Eesti meister on Rasmus Kisel ajaga 1:51:15. Hõbedale jooksis end Deniss Šalkauskas (1:52.12) ja pronksi teenis möödunud aasta meister Karel-Sander Kljuzin (1:53.17).

Laupäeval naiste 400 m triumfeerinud Marielle Kleemeier võidutses täna ka 400 m tõkkejooksus. Veerandmaileri võiduajaks märgiti 59.71. Hõbedamedal riputati kaela Liis-Grete Atonenile (1:03.86).

Alla Šubina krooniti 10 000 m käimises Eesti meistriks ajaga 58:52.52. Hõbemedali teenis Maria Ivanova ajaga 1:00:14.94 ja pronksi Polina Simonenko tulemusega 1:02:54.96.

Meeste 10 000 m distantsil kaitses kuldmedalit Virgo Adusoo uue isikliku rekordi 47:16.98-ga, teisena lõpetas Artur Djatšuk 48:43.80. Pronksmedal riputati kaela Igor Jakovlevile tulemusega 56:53.95.

Hendrik Lillemets võitis oma esimese meistritiitli kõrgushüppes tulemusega 2.10. Mikk Meerents oli sama tulemusega teine ning vanameister Karl Lumi võitis pronksmedali 2 meetri ületusega.

Mullust kõrgusehüppe meistritiitlit kaitses edukalt 1.79 ületamisega Lilian Turban. Sama tulemusega võitis hõbemedali Elisabeth Pihela. Pronksise autasu teenis Marite Ennuste (1.73).

Meeste 400 meetri tõkkejooksus kaitse mullust meistritiitlit Jaak-Heinrich Jagor, mehe võidutulemuseks märgiti 51.31. Hõbemedali võitis uue isikliku rekordi 52.25-ga Lukas Lessel, kes täitis selle sooritusega ka U23 EMi normi. Pronksmedali võitis Sten Ander Sepp (53.55).

Naiste kuulitõukes tuli Eesti meistriks Kätlin Piirimäe 14.37-ga, hõbemedali võitis 13.88.-ga Valeria Radajeva ja 13.83-ga võitis pronksmedali Monica Vainola.

Meeste kuulitõuke võitis Jander Heil 18.58-ga. Hõbemedali võitis kettaheites samuti teise koha saanud Kevin Sakson 16.09-ga ning pronksmedal riputati kaela Rait Sinijärvele 16.05-ga.

Meeste kaugushüppes ei leidunud vastast Henrik Kutbergile. Tiitli oleksid toonud talle kõik kuus katset, parimaks jäi viimases voorus hüpatud 7.59. Hõbemedali võitis värske kolmikhüppe Eesti meister Viktor Morozov (7.21) ja pronksi Karl Jõeäär (7.17).

Naiste teivahüppes favoriit ei vääratanud ning meistritiitli võitis Marleen Mülla, võidutulemuseks 4.10. Marin Lõo oli 3.75-ga teine ning pronksine autasu läks Caroline Lehesele 3.50-ga.

Vaata kõiki tulemusi!

EMV avapäev järelevaadatav

EMV teine võistluspäev videopildis

Vaata EMV kahe päeva galeriisid Kergejõustiku Facebooki lehelt

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Favorte, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium, Eesti Olümpiakomitee ja Tallinna linn. Kergejõustikuliidu meediapartneriks Eesti meistrivõistlustel on Postimees Grupp