Eesti meistrivõistluste teine päev | Rasmus Mägi täitis olümpianormi

Eesti meistrivõistluste teisel päeval täitis Rasmus Mägi 400 m tõkkejooksus Pariisi olümpiamängude normatiivi. Uku Renek Kronbergs püstitas 800 m jooksus uue U20 vanuseklassi Eesti rekordi.

Meeste 400 m tõkkejooksus krooniti Eesti meistriks Rasmus Mägi (TÜASK) ajaga 48.04, millega ta alistas ka olümpianormi (48.70). Tegemist on Mägi karjääri paremuselt teise jooksuga ning Kadrioru staadioni rekordiga. Hõbemedali sai kaela Sten Ander Sepp (Audentese SK) ajaga 51.54 ning pronksi teenis Romet Kivi (SK Viraaž) ajaga 53.53.

Kümnevõistluse võitjaks tuli Johannes Erm (SK Leksi 44), kes kogus 8424 punkti. Pariisi olümpiamängude normist (8460 p) jäi tal puudu vaid 36 punkti. Teisel võistluspäeval läbis Erm 110 m tõkkejooksu ajaga 15.16, heitis ketast 45.74, hüppas teivast 4.83, viskas oda 60.11 ning läbis 1500 m ajaga 4:26.83. Teisele kohale tuli Kristjan Rosenberg (Tallinna SS Kalev) 7798 punktiga ning kolmanda koha sai Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) 7490 punktiga.

Meeste 800 m jooksus uuendas Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) enda nimele kuuluvat U20 vanuseklassi Eesti rekordit tulles Eesti meistriks ajaga 1:48.16. Kolme nädala vanust rekordit parandas ta 18 sajandikuga. Teiseks tuli Sten Ütsmüts (Rapla JK) ajaga 1:50.94 ning kolmas oli Rasmus Kisel (Audentese SK) ajaga 1:51.12.

Naiste kaugushüppes krooniti Eesti meistriks Liisa-Maria Lusti (Audentese SK), kes püstitas uue isikliku rekordi tulemusega 6.45. Teiseks tuli Eliise Anijalg (Tartu SS Kalev) ning kolmandaks Matilda Vitsut (Audentese SK), kelle mõlema parima katse tulemuseks mõõdeti 5.95.

Naiste 200 m jooksus tuli Eesti meistriks Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius) ajaga 23.55. Talle järgnesid Kätriin Kivimets (Tartu SS Kalev) ajaga 24.43 ja Grette-Ly Mäesalu (TÜASK) ajaga 24.84.

Meeste 200 m jooksu võitis Robin Sapar (Rakvere KJK ViKe) ajaga 21.23. Teise koha sai Henri Sai (Pärnu SK Altius) ajaga 21.28 ja kolmas oli Lukas Lessel (TÜASK) ajaga 21.38.

Naiste 10 000 m käimise võitjaks tuli Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe), kelle võiduaeg oli 49:29.29. Talle järgnesid Maria Ivanova (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 54:45.14 ja Polina Simonenko (KJK Atleetika) ajaga 1:04.53,66.

Seitsmevõistluses tuli Eesti meistriks Katre Sofia Palm (Audentese SK), kes kogus 5731 punkti. Teisel päeval hüppas ta kaugust 6.09, viskas oda 38.41 ning läbis 800 m ajaga 2:33.52. Teise koha sai Liiljan Neerot (Audentese SK) tulemusega 4534 punkti ning kolmas oli Gerli Israel (Tallinna SS Kalev) 4170 punktiga.

Meeste 5000 m jooksu võitis uue isikliku rekordiga 14:04.41 Leonid Latsepov (Sparta SS). Teiseks tuli Morten Siht (Viljandi VAK Staier) ajaga 14:31.34 ja kolmanda koha sai Deniss Šalkauskas (TÜASK) ajaga 14:38.52.

Naiste kõrgushüppes krooniti Eesti meistriks Elisabeth Pihela (individuaalvõistleja) tulemusega 1.82. Teise koha sai sama kõrguse ületanud Karmen Bruus (Tartu SS Kalev) ning kolmanda koha sai Juliana Demeštšenko (Tallinna SS Kalev) tulemusega 1.79.

Meeste kaugushüppe Eesti meistriks tuli Tanel Visnap (Valga SK Maret-Sport), kelle parima katse tulemus oli 7.42. Teiseks hüppas end Oliver Kruuspan (Audentese SK) tulemusega 7.35 ning kolmanda koha sai Henrik Kutberg (Audentese SK) tulemusega 7.27.

Meeste kettaheite võitis Priidu Niit (Audentese SK), kelle pikima katse tulemuseks mõõdeti 57.31. Teise koha sai Kevin Sakson (Audentese SK) tulemusega 57.16 ja kolmas oli Gevin Genro Paas (Tallinna SS Kalev) tulemusega 50.96.

Meeste kõrgushüppes ületasid kolm meest kõrguse 2.05. Vastavalt katsete arvule jagunesid kohad järgnevalt: esimeseks tuli Hendrik Lillemets (KJK Saare), teise koha sai Mikk Meerents (Tallinna SS Kalev) ja kolmas oli Deniss Tšernobajev (Tallinna Kalev).

Naiste 800 m jooksu võitis Helin Meier (Nõmme KJK) ajaga 2:08.01. Teise koha sai Marleen Koll (Audentese SK) ajaga 2:13.89 ning kolmas oli Katrina Stepanova (Sparta SS) ajaga 2:15.29.

Meeste kuulitõukes sai kuldmedali kaela Jander Heil (Viljandi KJS Sakala) tulemusega 18.81. Teiseks tuli Kevin Sakson (Audentese SK) tulemusega 18.58 ning kolmas oli Karl Koha (Audentese SK) tulemusega 16.55.

Naiste kuulitõukes krooniti Eesti meistriks Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) tulemusega 14.94. Hõbemedali sai kaela Monica Vainola (Nõmme KJK) tulemusega 14.14 ning pronksi teenis Berit Saar (Rakvere KJK ViKe) tulemusega 13.30.

Naiste teivashüppe võitis Miia Tillmann (Võru KJK Lõunalõvi) tulemusega 3.75.

Naiste 5000 m jooksu võitjaks tuli Helen Bell (Sparta SS) ajaga 16:35.55. Teiseks tuli Jekaterina Patjuk (TÜASK) ajaga 16:39.36 ning kolmas oli Johanna Ardel (individuaalvõistleja) ajaga 16:43.95.

Naiste 400 m tõkkejooksu parim oli Liis Roose (TÜASK) ajaga 1:00.65. Talle järgnesid Mia Lisett Meringo (Tallinna SS Kalev) ajaga 1:01.40 ja Anna Lensment (Tartu SS Kalev) ajaga 1:03.73.

Meeste 10 000 m käimise võitis Virgo Adusoo (Bruno Junk Käimisklubi) ajaga 48:20.22. Teise koha sai Aleksei Tereštšenkov (EKVA) ajaga 56:08.04.