Eesti meistrivõistluste teine päev | Jekaterina Mirotvortsevalt uus Eesti rekord

Eile, 26. juunil lõppesid Kadrioru staadionil 105. Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Teisel päeval püstitati üks uus Eesti rekord, mille autoriks oli Jekaterina Mirotvortseva.

Naiste 10 000 m käimises näitas head minekut Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe), kes alistas enda nimele kuulunud varasema Eesti rekordi (47:37.82) ligi 50 sekundiga. Uuteks rekordnumbriteks on 46:48.99. Talle järgnesid Maria Ivanova (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 1:02:40.50 ning Polina Simonenko (KJK Atleetika) ajaga 1:06:11.26.

Meeste 10 000 m käimises krooniti Eesti meistriks Virgo Adusoo (Bruno Junk Käimisklubi), kellel kulus distantsi läbimiseks aega 49:42.71. Teise koha sai Artur Djatšuk (KJK Kalev-Sillamäe) tulemusega 51:48.87 ning kolmas oli Jaroslav Stupnikov (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 57:27.68.

Põneva meeste kümnevõistluse võitjaks tuli Maicel Uibo (individuaalvõistleja), kes viimati tegi kodupubliku silme all kümnevõistlust kümme aastat tagasi. Kogusummaks tuli 8289 punkti, millega kahjuks Oregoni MM-norm jäi täitmata, kuid Eesti meistritiitel tagab Uibole koha Eesti EM-koondises. Hõbemedali sai kaela Johannes Erm (SK Leksi 44), kes kogus kõigest 39 punkti vähem ehk 8250 punkti. Pronksmedali omanik Risto Lillemets (KJK Saare) kogus 8147 punkti, mis on tema isikliku rekordiga võrreldes kõigest 9 punkti vähem.

Kümnevõistluse esikolmiku üksikalade tulemused:

Naiste seitsmevõistluses tuli Eesti meistriks Pippi Lotta Enok (KJK Visa), kes kogus seitsme alaga 5731 punkti (isikliku rekordiga võrreldes -15 punkti). Teise koha sai Katre Sofia Palm (Audentese SK) 5471 punktiga (uus isiklik rekord) ning kolmanda koha sai Pärl Eelma (Audentese SK) 5383 punktiga (uus isiklik rekord).

Meeste kaugushüppe võitis Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), kellele tõi võidu esimesel katsel hüpatud 7.70. Viimase katsega hüppas end hõbemedalile Henrik Kutberg (Audentese SK), kes sai kirja 7.43 ning pronksi sai Karl Robert Saluri (Tartu SS Kalev) tulemusega 7.35.

Naiste tasavägises kaugushüppes teenis kulla Liisa-Maria Lusti (Audentese SK), võidu tõi uus isiklik rekord 6.33. Eelmise aasta Eesti meister Lishanna Ilves (Rakvere KJK ViKe) hüppas kõigest 3 cm vähem ning teenis tulemusega 6.30 hõbemedali. Pronksi sai kaela Edlin Lisbeth Laur (Audentese SK), kes hüppas 6.10.

Meeste 200 m jooksus teenis nende võistluste teise kuldmedali Karl Erik Nazarov (Audentese SK), kes jooksis uue isikliku rekordi ajaga 21.29. Talle järgnesid Ken-Mark Minkovski (Audentese SK) ajaga 21.47 ning Robin Sapar (Rakvere KJK ViKe) ajaga 21.59.

Naiste 200 m jooksus tegi kuldse duubli Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius), kes tuli Eesti meistriks uue isikliku rekordiga – 23.82. Hõbemedali sai kaela Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi) ajaga 24.06 ning pronksmedali teenis Kreete Verlin (SK Fortis) ajaga 24.55.

Naiste 400 m tõkkejooksus võitis kuldmedali Eesti kõigi aegade teise tulemusega Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev), kes jooksis aja 56.74. Teise koha sai Liis Grete Atonen (TÜASK) ajaga 1:00.56 ning kolmas oli Juliana Demeštšenko (Tallinna SS Kalev) ajaga 1:01.03.

Meeste 400 m tõkkejooksu Eesti meistriks tuli Tauri Tamm (TÜASK) tulemusega 54.37. Talle järgnesid Märten Tropp (SK Fortis) ajaga 55.28 ning Henri Ilves (Pärnu Kalevi KJK) ajaga 56.24.

Meeste 110 m tõkkejooksu võidu võttis Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) ajaga 14.31. Teiseks tuli Gert Valdsalu (KJK Järvala) ajaga 14.69 ning kolmas oli Johannes Treiel (KJK Saare) tulemusega 14.79.

Naiste vasaraheites püstitas uue Eesti meistrivõistluste rekordi Kati Ojaloo (KJS Sakala), kes teenis kuldmedali tulemusega 67.91. Hõbemedali sai Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev), kelle vasar lendas 61.96 meetri kaugusele ning pronksi sai Gertu Küttmann (Niidupargi KJK) tulemusega 53.44.

Meeste vasaraheites krooniti Eesti meistriks Adam Paul Kelly (Audentese SK) tulemusega 71.28. Teise koha sai Toomas Tankler (Niidupargi KJK) tulemusega 59.82 ning kolmas oli Martin Lehemets (KJS Sakala) tulemusega 57.91.

Meeste kõrgushüppes sai kuldmedali kaela Hendrik Lillemets (KJK Saare), kes ületas kõrguse 2.13. Teiseks tuli Karl Lumi (individuaalvõistleja) tulemusega 2.10 ning kolmas oli Deniss Tšernobajev (Tallinna SS Kalev) tulemusega 2.05.

Naiste kõrgushüppes võttis võidu Karmen Bruus (Tartu SS Kalev) tulemusega 1.88. Teise koha sai 1.82 ületanud Elisabeth Pihela (Audentese SK) ning kolmas oli Valeria Smirnova (Tallinna SS Kalev) tulemusega 1.76.

Naiste teivashüppes krooniti Eesti meistriks Marleen Mülla (Rakvere KJK ViKe) tulemusega 4.15. Hõbemedali teenis Miia Tillmann (Võru KJK Lõunalõvi), kes ületas täpselt neli meetrit ning pronksmedali sai kaela Marin Lõo (TÜASK) tulemusega 3.70.

Meeste põnevas 5000 m jooksus tuli Eesti meistriks Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev), kelle võidutulemus oli 14:48.16. Hõbemedali sai kaela Leonid Latsepov (Sparta SS) ajaga 14:48.76 ning pronksi teenis Karel Hussar (SK Jooksupartner) ajaga 14:56.68.

Naiste 5000 m jooksu kulla võitis Birgit Pihelgas (Pärnu SK Altius) ajaga 17:27.13. Talle järgnesid Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev) tulemusega 17:27.89 ning Johanna Ardel (individuaalvõistleja) ajaga 17:29.11.

Tasavägises meeste 800 m jooksus teenis Eesti meistritiitli Rasmus Kisel (Audentese SK) ajaga 1:53.08. Teise koha sai Deniss Šalkauskas (TÜASK) ajaga 1:53.31 ja kolmas oli Uku-Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) tulemusega 1:53.49.

Naiste 800 m jooksu kuldmedali võitis uue Eesti meistrivõistluste rekordiga Helin Meier (Nõmme KJK), kes sai kirja aja 2:05.95. Oma esimestel täiskasvanute meistrivõistlustel tuli teisele kohale 15-aastane Viola Hambidge (Pärnu SK Altius), kelle aeg oli 2:11.43. Kolmas oli Vanessa Rätsep (Tartu SS Kalev) ajaga 2:14.72.

Meeste kettaheites krooniti Eesti meistriks Kevin Sakson (Audentese SK), kes sai parimal katsel kirja 53.45. Hõbemedali sai kaela Gevin Genro Paas (Audentese SK) tulemusega 51.91 ning pronksi sai Karel Tilga (Tartu SS Kalev) tulemusega 49.49.