Eesti meistrivõistluste eelvaade hüppe- ja heitealadele

Eesti meistrivõistlused kergejõustikus toimuvad sel nädalavahetusel 2.-3. augustil Kadrioru staadionil. Siit eelvaade hüppe- ja heitealadele.

Hüppealad
Hüppealadel on Eesti meistrivõistlustel oodata põnevat konkurentsi eelkõige naiste ja meeste kaugushüppes. Naiste kaugushüppes on käimasoleva hooaja jooksul üle 6 meetrise hüppe kirja saanud 3 sportlast – Kristella Jurkatamm (6.11), Kaia Soosaar (6.09) ja Zürich EM-i seitsmevõistluseks valmistuv Grit Šadeiko (6.05). Kaugushüppe tiitlikaitsjal Šadeikol on meistrivõistlustel tulemas alles hooaja teine kaugushüppevõistlus.

Meeste kaugushüppes on stardis 4 meest, kes tänavu hüpanud üle seitsme ja poole meetri – Meelis Siimson (7.76), Mihkel Saks (7.66), Henrik Kutberg (7.60) ning Hans-Christian Hausenberg (7.55). Neile püüab järele jõuda mulluse hooaja kaugushüppe komeet Rain Kask (tänavu 7.46), kes 2013. aastal sai kirja tulemuse 7.85, kuid pidi juba hooaja esimeses kolmandikus reielihase rebendi tõttu jääma taastusravile. Zürichi Euroopa meistrivõistluste normatiiv kaugushüppes on 7.95.

Teivashüppes asuvad tiitlit kaitsma Veiko Kriisk (tänavu 5.25) ja naistest Lembi Vaher (4.00). Kui Kriisk edestab konkurente hooaja edetabelis 25 cm-ga, siis Vaher on hooaja edetabeli põhjal tagaajaja rollis, kuna hiljuti USA-s toimunud juunioride MMil hüppas Reena Koll hooaja tippmargiks 4.20 ja edestab mullust Eesti meistrit 20 sentimeetriga.

Naiste kõrgushüppes on võistlustulle oodata kahte EM normatiivi täitjat. Eleriin Haas on tänavu uueks isiklikuks ja Eesti U23 rekordiks hüpanud 1.93, Grete Udrasel on kehtiv EM normatiiv (1.90) möödunud hooajast, tänavuseks parimaks on temal seni 1.81.

Meeste kolmikhüppes on võistlustules Igor Syunin, kelle kolme aasta tagune isiklik rekord – 16.86 annab lootust ka tänavustel Eesti meistrivõistlustel püüda EM normi 16.55. Seni on Syunin hooaja jooksul kirja saanud tulemuse 16.15.

Heitealad
Heitealadel on kõige kõrgetasemelisemat ja tuliste vastasseisude rohket võistlust oodata ennekõike meeste kettaheites ja odaviskes. Kettaringi tulevad kõik sel alal EM normatiivi täitnud sportlased – olümpiavõitja Gerd Kanter (tänavu 64.98), Märt Israel (64.40) ja Martin Kupper (63.33). Lisaks nimetatutele on laupäeva õhtul Kadrioru staadionil heiteringis ka hiljuti taas 60m joone lähedale jõudnud Aleksander Tammert ning Priidu Niit.

Meeste odaviskes on EM normatiivi täitjaid stardis neli – Tanel Laanmäe (tänavu 81.16), Risto Mätas (80.63), Magnus Kirt (79.70) ja Erki Leppik (76.63).  Kuna EM koondisesse mahub kolm odaviskajat, siis on just Eesti meistrivõistlused koondise komplekteerimise otsustavaks jõuprooviks.

Naiste vasaraheites on ringi tulemas Kati Ojaloo, kes tänavu heidetud 65.07-ga on jõudund Eesti rekordiga (65.75) samasse meetrisse. Kuna Ojaloo soovib jõuda ka EM-i koondisesse, siis võib loota, et vormikõver lubab püstitada uue Eesti rekordi ja sellega tõsta ka oma võimalusi pääseda Zürichisse võistlema. Normatiiv vasaraheites on 68.00.

EM-i koha lunastamise lootustega astub meeste kuulitõukeringi ka Kristo Galeta. Tänavu on temal kirjas tulemus 19.15, kuid näha on, et kaugeltki mitte kogu olemasolevat potentsiaali pole Kristo seni suutnud kuulikaarde rakendada. Lisaks Galetale tuleb ringi ka Raigo Toompuu, kelle isiklik rekord 20.20 ületab EMi normatiivi poole meetriga, kuid paraku on Toompuu tänavust ettevalmistust seganud seljavalu.

Naiste kettaheites loodame näha tugevat võistlust kogenud Anu Teesaare ja veel noorsooklassi kuuluva Kätlin Tõllassoni vahel. Mõlema isiklikud rekordid on 53 meetri joone taga. Tänavu on kindlama käega olnud Anu Teesaar. EM normatiiv naiste kettaheites on 56.00.

Naiste kuulitõukes võistleb äsja juunioride MM-ilt 10. kohaga naasnud Kätlin Piirimäe (isiklik rekord 16.80), kel täidetud ka Zürichi EM normatiiv (16.30). Piirimäele püüavad väärilist konkurentsi pakkuda Anu Teesaar ja Linda Treiel, kes isiklike rekordite võrdluses jäävad mõlemad Piirimäest maha veidi alla 1m.

Kõigi võistlustele registreerunud sportlastega saab tutvuda SIIN.

Võistlused algavad laupäeval, 2. augustil kl 16:30 ja pühapäeval, 3. augustil kl 9:30. Pühapäeval algab võistluspäev hommikul  käimisdistantsidega, muu programm algab kl 17 meeste vasaraheitega. Eesti meistrivõistluste kavas on ka kaks Eesti Paraolümpiakomitee ala – laupäeval kuulitõuge (algus kl 16:45) ja pühapäeval ratastoolisõit (algus kl 16:45).

Võistluste ajakava.

Piletid on saadaval alates tund aega enne võistluste algust kohapeal. Täispileti hind üheks päevaks on 5 eurot ning kaheks päevaks 8 eurot. Õpilased, üliõpilased ja pensionärid saavad pileti soodushinnaga – üheks päevaks 3 eurot ning kaheks päevaks 5 eurot. Tasuta on sissepääs kuni 7-aastastele lastele, ajateenijatele ning samuti puudega inimestele ja nende saatjatele.

Mõlemast võistluspäevast teeb otseülekanded ka ETV – laupäeval kl 18:45-20:10 ja pühapäeval kl 17:30-18:30 ning 18:45-20:00.

Eesti meistrivõistluste sponsorid on Selver Linnajooksud ja Saku Õlletehas.
Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST