Eesti meistrivõistluste eelvaade

Eesti meistrivõistluste eelvaade

 

Saabuval nädalavahetusel asuvad Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel starti Rio olümpiamängude koondislased, samuti värskelt Amsterdami Euroopa meistrivõistlustelt saabunud ning ka järgmisel nädalal juunioride maailmameistrivõistlustel startivad sportlased

Meie parimatest kiirjooksjatest hakkavad meistritiitleid püüdma olümpiakoondislane Rasmus Mägi (TÜ ASK), kes on stardinimekirjas nii 400m kui 400m tõkkejooksus. Oma põhialal konkureerib Mägi meie teise olümpialase, Jaak-Heinrich Jagoriga (Tartu SS Kalev), ilma tõketeta 400m distantsil asub tiitlit kaitsma Eesti rekordiomanik Marek Niit (KJK Saare). Niit on lisaks ka 100 ja 200m jooksu stardinimekirjas. Meeste 110m tõkkejooksus jätkab oma teekonda 14 sekundi piiri alistamiseni Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev). Konkurentsi tuleb talle taas pakkuma mullu noore kolleegi eest tiitli napsanud Andres Raja (KJK Lõunalõvi).

Kiireimatest naistest leiab stardinimekirjadest 100 ja 200m jooksu Eesti rekordinaise Ksenija Balta (Tallinna SS Kalev), kes on üles antud mõlemal nimetatud distantsil ning ka kaugushüppes. 100m distantsil püüab Baltale oma parimaga vastata Maarja Kalev (TÜ ASK). 200m distantsil konkureerivad Baltaga 7-võistluses olüpiakoondisesse kvalifitseerunud Grit Šadeiko (TÜ ASK) ning poole staadioniringi Eesti naiste kõigi aegade edetabeli teist tulemust hoidev Maris Mägi (TÜ ASK). Maris Mägi püüab meistritiitlit lisaks 400m tõketeta ning ka tõketega distantsil. Naiste 100m tõkkesprindis tuleb tiitlit kaitsma Grit Šadeiko. Oma viimase kontrollstardi teeb siin ka juunioride MM-iks valmistuv Kreete Verlin (SK Fortis).

Grit Šadeiko teeb kaasa ka kaugushüppes, kus lisaks temale ja Baltale on stardinimekirjas veel viis naist, kel isiklik rekord üle 6m.  Naiste kõrgushüppes on stardis meie kõik kolm parimat kõrgushüppajat isiklike rekorditega üle 1.90. Oma üheksandat suvist Eesti meistritiitlit püüab Anna Iljuštšenko (TÜ ASK). Eleriin Haas (SK Altius) on seni kogunud 3 suvist Eesti meistritiitlit. Grete Udras (Audentese SK) pole seni välitingimustes meistritiitlini jõudnud.

Meeste hüppealadel ootame haaravat konkurentsi  Robin Noole (SK Elite Sport) ja Sander Moldau (KJK Vike) vahel.  Mõlemal on tänavusuvine tippmark 5.15. Siiski, olulisem kui tänavune tiitel on neile meestele järgmisel nädalal toimuv juunioride MM, mistõttu on on Eesti MV heaks kontrollstardiks. Teivashüppesektoris näeme ka 10-võistluse Eesti meistrivõistlusteks valmistujaid – Ramo Kaske (SK Leksi 44), Rauno Liitmäed (KJK Saare) ja Taavi Tšernjavskit (SK Elite Sport).  

Heitealadel stardib koguni 6 Rio olümpiakoondislast ning lisaks veel 2 sportlast, kelle hooaja tähtsaim võistlus oli hiljuti lõppenud Amsterdami EM. Meeste kettaheites püüab oma 12-ndat meistritiitlit Gerd Kanter (Tallinna SS Kalev), esimest aga Martin Kupper (SK Audentes). Meeste odaviskes on stardis meie kõik kolm parimat: Risto Mätas (Audentese SK), Tanel Laanmäe (SK Viraaz) ja Magnus Kirt (Tallinna TÜ SK). Naiste samal alal stardib soosikuna Liina Laasma (SK Saarde). Meeste kuulitõukes peab EM koondislane Kirsto Galeta (KJS Sakala) meistritiitli püüdmiseks jagu saama hooaja edetabelijuhist Raigo Toompuust (TÜ ASK). Sarnaselt meeste teivashüppega näeb ka kuulitõukesektoris meie kahte parimat juuniori – Kert Piirimäed (Koigi KJK) ja Jander Heili (KJS Sakala), kes vanuseklassi maailmameistrivõistluste eel teevad laupäeval viimase kontrollstardi. Naiste kuulitõukes püüab meistritiitlit ja hooaja tippmarki ala esinumber Kätlin Piirimäe (Koigi KJK).

Kestvusjooksu aladel on kõrgetasemelist tulemust loota 3000m takistusjooksus, kus stardis on Amsterdami EM-i 7. mees Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev).  Lisaks 3000m takistusjooksule tuleb Kivistik rajale ka 1500m jooksus, kus konkurentsis tema treeningkaaslane ning mullune tiitlikaitsja Andi Noot (Tartu SS Kalev).

Naiste 800m ja 1500m distantsil püüab meistritiitleid samuti Amsterdami EM koondislane Liina Tšernov (SK Jooksupartner).

 

Eesti meistrivõistlustega koos toimuvad hommikuse programmi raames ka Eesti kergejõustiku veteranide meistrivõistlused.

Võistlust ajakava on siin

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST