Eesti meistrivõistluste avapäeval näitasid sprinterid kiireid aegu

Eesti meistrivõistluste avapäeva parima tulemuse eest hoolitses tõkkesprinter Diana Suumann. Kiireid aegu joosti ka naiste ja meeste 100 m sprindis.

Naiste 100 m tõkkejooksus näitas Diana Suumann (TÜASK) suurepärast vormi juba eeljooksus, kui püstitas uue iskliku rekordi ja võistluste rekordi ajaga 13.20. Finaalis uuendas Suumann rekordit veelgi ning krooniti Eesti meistriks tulemusega 13.07. Selle tulemusega tõusis ta Eesti kõigi aegade edetablis teisele kohale. Hõbemedali võitis Kreete Verlin (SK Fortis), kes parandas samuti isiklikku rekordit ajaga 13.17. Kolmanda koha sai Liisa-Maria Lusti (Audentese SK) ajaga 13.90.

Ülitasavägises naiste 100 m jooksus tuli Eesti meistriks Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi), kelle võiduaeg oli 11.49. Sama ajaga tuli teisele kohale Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius), kelle jaoks tähistab see aeg uut isiklikku rekordit. Fotofiniš fikseeris kahe sportlase vaheks kõigest kaks tuhandikku. Kolmandaks tuli Kätriin Kivimets (Tartu SS Kalev) ajaga 11.95.

Meeste 100 m jooksu võitis oodatult Karl Erik Nazarov (Audentese SK) uue võistluste rekordiga 10.31. Teiseks tuli Henri Sai (Pärnu SK Altius) ajaga 10.51 ning kolmanda koha sai Tanel Visnap (Valga SK Maret-Sport) ajaga 10.85.

Meeste kümnevõistluse liider on avapäeva järel Johannes Erm (SK Leksi 44) 4448 punktiga. Ta jooksis 100 m ajaga 10.57, hüppas kaugust 7.38, tõukas kuuli 14.90, hüppas kõrgust 2.04 ning lõpetas päeva isikliku rekordiga 46.97 400 m jooksus. Teist kohta hoiab Kristjan Rosenberg (Tallinna SS Kalev) 4119 punktiga ja kolmandal kohal on Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) 4110 punktiga. Janek Õiglane (Audentese SK) pidi tagareie vigastuse tõttu võistluse peale kolme ala pooleli jätma.

Naiste odaviskes krooniti Eesti meistriks Gedly Tugi (Audentese SK), kelle pikima katse tulemuseks mõõdeti 57.32. Teise koha sai Kadi Kaart (TÜASK) tulemusega 49.92 ning kolmas oli Mirell Luik (Audentese SK) tulemusega 47.09.

Naiste 3000 m takistusjooksus püstitas Laura Maasik (Nõmme KJK) ajaga 10:01.81 uue võistluste rekordi ja isikliku rekordi. Hõbedale tuli Johanna Ardel (individuaalvõistleja) ajaga 10:56.43 ning pronksi sai Berit Guzas (Nõmme KJK) ajaga 11:17.83.

Meeste kolmikhüppe võitis Viktor Morozov (KJK Atleetika) tulemusega 15.57. Teiseks tuli Sander Tiks (SK Leksi 44) tulemusega 14.36 ning kolmas oli Igor Andrejev (Audentese SK) tulemusega 14.33.

Meeste vasaraheites tuli Eesti meistriks Adam Kelly (Audentese SK), kelle parima katse tulemus oli 72.30. Teise koha teenis Manfred Männamaa (Audentese SK) tulemusega 59.68 ning kolmas oli Alar Reiljan (Nõmme KJK) tulemusega 56.81.

Naiste vasaraheite võitjaks tuli Kati Ojaloo (Viljandi KJS Sakala) tulemusega 62.89. Teise koha sai Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev) tulemusega 61.07 ning kolmas oli Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) tulemusega 47.29.

Naiste kettaheite parim oli Hanna-Maria Kupper (Audentese SK) tulemusega 49.53. Hõbemedali sai kaela Berit Saar (Audentese SK) tulemusega 49.46 ja pronksi teenis Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) tulemusega 42.84.

Meeste 3000 m takistusjooksus krooniti Eesti meistriks Taavi Kilki (Rakvere KJK ViKe), kelle võiduaeg oli 9:22.84. Talle järgnesid Karl Mäe (Pärnu SK Altius) ajaga 9:31.33 ja Ats Sõnajalg (Sparta SS) ajaga 9:39.22.

Meeste 1500 m jooksu võitis tulises finišiheitluses Olavi Allase (Tartu SS Kalev) ajaga 3:52.58. Talle jäi napilt alla Deniss Šalkauskas (TÜASK) ajaga 3:52.69. Kolmanda koha sai Kalev Hõlpus (Rapla JK) ajaga 3:57.34.

Naiste seitsmevõistlust juhib avapäeva järel Katre Sofia Palm (Audentese SK) 3568 punktiga. Ta jooksis 100 m tõkkeid ajaga 13.74, hüppas kõrgust 1.77, tõukas kuuli 13.20 ning jooksis 200 m ajaga 25.17. Teisel kohal on Liiljan Neerot (Audentese SK) 2841 punktiga ning kolmas on Gerli Israel (Tallinna SS Kalev) 2821 punktiga.

Naiste 1500 m jooksus tuli Eesti meistriks Helin Meier (Nõmme KJK), kelle võiduaeg oli 4:30.56. Talle järgnesid Helen Bell (Sparta SS) ajaga 4:32.84 ja Katrina Stepanova (Sparta SS) ajaga 4:42.34.

Meeste teivashüppe võitjaks tuli Robert Kompus (SK Elite Sport), kes ületas täpselt viis meetrit. Teiseks tuli Aivar Ellam (Rakvere KJK ViKe) tulemusega 4.70 ning kolmas oli Martin Paakspuu (Võru KJK Lõunalõvi) tulemusega 4.60.

Meeste 110 m tõkkejooksu võitis Johannes Treiel (KJK Saare) ajaga 14.66. Hõbemedali sai kaela Raiko Kahr (Audentese SK) ajaga 14.71 ning pronksi teenis Valter Eric Viisel (Tallinna SS Kalev) ajaga 15.75.

Naiste 400 m jooksu kiireim oli Anette Pets (Tartu SS Kalev) ajaga 56.09. Teise koha sai Liis Roose (TÜASK) ajaga 56.59 ja kolmas oli Hege-Lee Pielberg (Rae Kergejõustik) ajaga 58.47.

Meeste 400 m jooksu võitis Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) uue isikliku rekordiga 47.24. Talle järgnesid Tauri Tamm (TÜASK) ajaga 47.94 ja Robin Sapar (Rakvere KJK ViKe) ajaga 47.95.

Naiste kolmikhüppe võitjaks tuli Daria O’Konnel-Bronin (Audentese SK), kelle parima katse tulemuseks mõõdeti 13.01. Teiseks tuli Anna Panenko (KJK Atleetika) tulemusega 12.96 ning kolmanda koha sai Eliise Anijalg (Tartu SS Kalev) tulemusega 12.71.

Meeste odaviskes tuli Eesti meistriks Kunnar Erich Viisel (Tallinna SS Kalev), kelle võidutulemus oli 70.40. Hõbemedali sai kaela Ergo Tamm (TÜASK) tulemusega 63.15 ja pronksi teenis Tanel Laanemägi (Rakvere KJK ViKe) tulemusega 63.10.