Eesti meistrivõistluste avapäev: säravamate tulemuste eest hoolitsesid Võro, Hausenberg ja Heil

22.-23. veebruaril Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimuvatel Eesti täiskasvanute meistrivõistluste avapäeval jagati välja 12 medalikomplekti.

Avapäeval hoolitsesid kõige säravamate tulemuste eest Õilme Võro, Hans-Christian Hausenberg ja Jander Heil.

Võistluspäev lõppes naiste ja meeste 60 meetri jooksudega, kus mõlemad meistrikullad võideti isiklike rekorditega. Naiste kuld läks Õilme Võrole (Võru KJK Lõunalõvi), kes jooksis isikliku rekordi 7.34. Karoli Käärt (Audentese SK) oli teine ajaga 7.63 ning pronksmedali võitis Marit Kutman (TÜ ASK) 7.73-ga.

Ksenija Balta nimel olevast Eesti rekordist jäi Võrot lahutama vaid viis sajandikku.

Meeste samal distantsil võidutses Henri Sai (SK Altius), kellele tõi esikoha samuti isiklik rekord 6.79. Hõbe kuulub Ken-Mark Minkovskile (Audentese SK) ajaga 6.84 ja pronks Hans-Christian Hausenbergile (Tartu SS Kalev) 6.85-ga.

Kolmikhüppes noppis mõlemad meistrikullad Uudmäede pere – Merilyni võidutulemuseks oli 12.80 ning Jaak-Joonase viimases voorus hüpatud 15.18.  Mõlemad kuuluvad Audentese Spordiklubi ridadesse. Kahvatumad medalid riputati kaela Johanna Sooverile (Audentese SK) tulemusega 12.40 ning Annabel Luukile (TÜ ASK) 12.23-ga. Meestest võitis hõbemedali värske U18 vanuseklassi kolmikhüppe Eesti meister Viktor Morozov (KJK Atleetika) tulemusega 14.52 ning pronkmedali eelmise nädalavahetuse U20 vanuseklassi kolmikhüppe Eesti meister Igor Andrejev (Audentese SK), resultaadiga 14.19.

Põnev duell peeti maha meeste 400 meetri jooksus, kus esikoha nimel heitlesid vanameister Marek Niit (KJK Saare) ning valitsev selle distantsi meister Lukas Lessel (SK Elite Sport). Sprindiiirust suutis lõpuni paremini hoida Marek Niit, edestades teiseks jäänud Lukas Lesselit nelja sajandikuga. Nende ajad olid vastavalt 48.49 ja 48.53. Pronksi teenis Rivar Tipp (TÜ ASK), kelle aeg oli 49.38.

Naiste 400 m Eesti meistriks tuli esmakordselt Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev) võimsa uue isikliku rekordi 55.59-ga. Hõbemedali võitis Liis Roose (TÜ/ASK) 56.36-ga ning pronksmedali Kristel Luik (Tartu SS Kalev) 59.27-ga.

Kuulitõukesektoris favoriidid ei vääratanud. Jander Heil (KJK Sakala) viis kuulitõukes isikliku rekordi 19.17-ni, parandades varasemat tippmarki 16 sentimeetriga, millega võttis kindla võidu. 17 meetrit täpselt tõuganud Karl Koha viis koju hõbemedali ja vanameister Raido Kalbach 16.42-ga pronkise autasu.

Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) tänase kuldse kuulikaare pikkuseks mõõdeti 14.47. Monica Vainola (Nõmme KJK) võitis hõbemedali tulemusega 14.13 ning pronksise autasu viis koju Valeria Radajeva (Audentese SK) 13.57-ga.

Meeste teivashüppes valmistas üllatuse mitmevõistleja Hans-Christian Hausenberg, kes viis isikliku rekordi 5.30-ni. Seejärel läks ületama ka Erki Noole ja Valeri Bukrejevi nimel olevat Eesti noorsoo vanuseklassi rekordit (5.41). Kõrgus 5.42 käis selgelt üle jõu, kuid esikoha ja uue isiklik rekordiga jäi Hausenberg võistlusega rahule. Teise koha võitis suursoosik Eerik Haamer (TÜ ASK), kes ületas 5.15. Pronksine autasu riputati kaela 5.05 ületanud Risto Lillemetsale (KJK Saare).

Naiste kõrgushüppes pakkus suure üllatuse Lilian Turban (SK Elite Sport) – võidutsedes uue isikliku rekordiga 1.82. Tiitlikaitsja ja peafavoriit Grete Udras (Audentese SK) pidi leppima tulemusega 1.79 teise kohaga. Pronksmedali viis koju Annika Teska (Tallinna SS Kalev) 1.73-ga.

Taktikalised 1500 meetri jooksud võitsid naistest Kelly Nevolihhin (KJK Vike) ja meestest Mark Abner (Treeningpartner). Mullu hõbemedali sellel distantsil võitnud Kelly Nevolihhini ajaks märgiti 4.52,39. Teise koha võitis triatleet Katrina Zaitseva (Tartu SS Kalev) ning pronksile tuli Katrina Stepanova (Sparta Spordiselts) ajaga 4.54,12. Tiitlikaitsja Olavi Allase (Tartu SS Kalev) pidi tänavu Mark Abneri paremust tunnistama. Pronksi võitis noorsoo Eesti meister Karel-Sander Kljuzin (TÜ ASK). Meeste esikolmiku ajad: 3.58,92, 4.00,05 ja 4.00,78.

Kõiki tulemusi näeb SIIT

Pühapäeval tuleb oma põhialal kaugushüppes starti ka Tokyo olümpiamängudeks valmistuv Ksenija Balta. Eesti meistrivõistluste teine päev algab kell 11.00 naiste 3000 meetri käimisega, kus stardis ka äsja Eesti rekordit uuendanud Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe).

Mõlemad võistluspäevad on otsepildis nähtavad sport.postimees.ee ja Kergejõustiku Facebooki lehe vahendusel.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Favorte, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Kergejõustikuliidu sisemeistrivõistluste meediapartneriteks on Postimees Grupp