Eesti meistrivõistluste avapäev: säravamate tulemuste eest hoolitsesid sprinterid Nazarov ja Käärt

20.-21. veebruaril Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimuvatel Eesti täiskasvanute meistrivõistluste avapäeval jagati välja 14 medalikomplekti. Säravamate tulemuste eest hoolitsesid sprinterid Karl Erik Nazarov ja Karoli Käärt.

Meeste 60 meetri jooksu võitis sel sisehooajal pidurdamatus hoos olev Karl Erik Nazarov, Eesti meistritiitli tõi tulemus 6.68. Liivi Eriku õpilane jäi viie sajandikuga alla oma eelmisel nädalal püstitatud Eesti rekordile. Hõbemedali võitis 6.86-ga Tanel Visnap ja pronksmedal riputati kaela 6.99-ga Ats Kivimetsale. Tunnike varem peetud lisajooksus püstitas Visnap 6.98-ga Eesti kurtide rekordi.

Karoli Käärt püstitas naiste 60 m sprindis isikliku rekordi ega jäänud kaugele Toruni sise EM-i normist. Käärt läbis distantsi 7.44-ga ehk ületas ühe sajandikuga oma eelmisel nädalal püstitatud senise isikliku rekordi. Euroopa meistrivõistluste normatiiv on 7.40. 20-aastase Käärti järel tuli teiseks 7.61-ga Kristin Saua ja pronksmedali võitis 7.68-ga Anna Maria Millend.

Naiste kõrgushüppe võitis Sven Andresoo õpilane Elisabeth Pihela, kes ületas 1.82. Hõbemedali võitis 1.79-ga Lilian Turban ja kolmanda koha Grete Udras 1.76-ga.

Henrik Kutberg võitis meeste kaugushüppe 7.53-ga. Rain Kask oli 7.33-ga teine ja Jaak Joonas Uudmäe võitis 7.21-ga pronksise autasu.

Naiste kolmikhüppekulla võitis 13.12-ga Merilyn Uudmäe, hõbemedalile tuli 12.85-ga Darja O’Konnel-Bronin ja kolmandaks hüppas Eliise Anijalg (12.75).

Meeste teivashüppes ületas kogu esikolmik võrdselt 4.70, aga kulla teenis selleks vähim vaeva näinud mitmevõistleja Risto Lillemets, kellele järgnesid Martin Paakspuu ja Deniel Kedrov.

Meeste kuulitõuke võitis 18.87-ga Jander Heil. Teiseks tuli Karl Koha (16.81) ja kolmandaks Rait Sinijärv (15.91). Naiste kuulitõukes moodustasid esikolmiku Valeria Radajeva (13.72), Monica Vainola (13.54) ja Leanne Siimumäe (13.19).

Naiste 400 meetri jooksu võitis 55.01-ga Marielle Kleemeier, kellele järgnesid Annika Sakkarias (58.02) ja Stella Sohvi Altmets (59.33). Meeste kahte siseringi läbis kõige väledamalt Robin Sapar, võiduajaks 49.09. Hõbedali võitis Rivar Tipp (49.45) ja kolmas oli 49.61-ga Lukas Lessel

Naiste 1500 meetri jooksus moodustasid esikolmiku Kelly Nevolihhin (4:37.45), Katrin Zaitseva (4.38.61) ja Katrina Stepanova (4:38.90). Meeste sama pikal distantsil võidutses 3:57.05-ga Olavi Allase, kellele järgnesid Karel Hussar (4:00.27) ja Kalev Hõlpus (4:00.74).

Naiste 3000 meetri käimises oli võistlusrajal neli osalejat: kuldmedali võitis Polina Simonenko (16:06.08), teiseks tuli Alla Šubina (16:19.88) ja kolmandaks Anna Ivanova (18:39.08). Meeste 5000 meetri käimise tiitlit kaitses 22:57.10-ga Virgo Adusoo, hõbemdedali pälvis Artur Djatšuk (24:05.26) ja kolmandaks kõndis end Jaroslav Stupnikov (27:51.76).

Võistluspäev algab homme kell 13.00 ning on otsepildis nähtav sport.postimees.ee ja Kergejõustiku Facebookilehe vahendusel.

Pühapäeval on 60 m tõkkejooksudes on oodata kiireid aegu Kreete Verlini, Diana Suumanni ja Keiso Pedriksi esituses. Meeste tõkkejooksus on stardis ka Johannes Treiel ja mitmevõistleja Risto Lillemets. Naiste kagushüppes näeme Ksenija Baltat ja Tähti Alveri duelli. Kiireid aegu võib oodata ka meeste ja naiste 200 m distantsil, kus teevad kaasa täna 60 m meistriks tulnud Nazarov ja Käärt.