Eesti meistrivõistluste avapäev | Rasmus Mägi jooksis Eesti rekordi

25.-26. juunil toimuvad Tallinnas Kadrioru staadionil kergejõustiku Eesti meistrivõistlused. Võistluste avapäeva säravaima tulemuse eest hoolitses Rasmus Mägi, kes püstitas 400 m jooksus uue Eesti rekordi.

Alles hiljuti 400 m tõkkejooksu Eesti rekordit parandanud Rasmus Mägi (TÜASK) oli kodustel meistrivõistlustel stardis ilma tõketeta 400 m jooksus. Mägi kordas oma eelmise aasta saavutust ning krooniti Eesti meistriks uue Eesti rekordiga – 45.35. Aasta tagasi püstitatud eelmine rekord oli 45.45. Hõbe- ja pronksmedal läksid Mägi klubikaaslastele Lukas Lesselile (47.37) ja Tauri Tammele (48.73).
Vaata rekordjooksu videot Delfi TVs

Naiste 400 m jooksus kaitses meistritiitlit Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev), kes sai kaela kuldmedali ajaga 55.92. Teise koha sai Liis Grete Atonen (TÜASK) ajaga 57.01 ning kolmandaks tuli Juliana Demeštšenko (Tallinna SS Kalev) tulemusega 57.11.

Meeste 100 m jooksu Eesti meistriks tuli Karl Erik Nazarov (Audentese SK), kes sai kirja aja 10.41. Hõbemedali sai kaela Henri Sai (Pärnu SK Altius) ajaga 10.58 ning pronksmedali sai Reimo Sepp (Audentese SK) ajaga 10.69.

Naiste 100 m jooksus viis kuldmedali koju Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius), kes püstitas isikliku rekordi 11.64. Teise koha sai Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi) tulemusega 11.76 ning kolmanda koha sai Anna-Liisa Saks (Tartu SS Kalev) ajaga 12.22.

Avapäeva ühe oodatuima ala, meeste odaviske, võitis Magnus Kirt (Audentese SK), kes lõpetas pika võistluspausi tulemusega 73.67. Hõbemedali sai kaela mitmevõistleja Janek Õiglane (Audentese SK) tulemusega 71.18 ning pronksi sai Kunnar Erich Viisel (Tallinna SS Kalev) tulemusega 69.16.

Naiste odaviskes krooniti Eesti meistriks Gedly Tugi (Audentese SK), kes sai parimal katsel kirja 56.21. Teise koha sai Margit Kalk (Tartu SS Kalev) ning kolmanda koha sai Katre Marit Liiv (SK Viraaž) tulemusega 48.67.

Naiste 100 m tõkkesprindis kaitses Eesti meistritiitlit Diana Suumann (TÜASK), kelle võidutulemus oli 13.42. Talle järgnesid Kreete Verlin (SK Fortis) ajaga 13.55 ning Anna Maria Millend ajaga 13.58.

Meeste teivashüppe kuldmedali viis koju Eerik Haamer (TÜASK), kes ületas kõrguse 5.50. Hõbeda sai kaela Martin Paakspuu (Võru KJK Lõunalõvi) tulemusega 4.70 ning pronksi sai Andreas Trumm, kes ületas samuti 4.70.

Naiste kettaheites tuli Eesti meistriks Hanna-Maria Kupper (Audentese SK), kelle pikim kettakaar oli 49.51. Hõbemedali sai Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) tulemusega 44.60 ning pronksi sai Airike Kapp (Audentese SK) tulemusega 43.36.

Meeste 3000 m takistusjooksus tuli seitsmendat korda Eesti meistriks Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) ajaga 9:15.01. Talle järgnesid Karl Mäe (Pärnu SK Altius) ajaga 9:20.17 ning Taavi Kilki (Rakvere KJK ViKe) ajaga 9:33.78.

Naiste 3000 m takistusjooksu võitis Laura Maasik (Nõmme KJK) ajaga 10:25.71. Teise koha sai Johanna Ardel (individuaalvõistleja) tulemusega 11:09.36 ning kolmas oli laskesuusataja Tuuli Tomingas (Viljandi VAK Staier) ajaga 11:23.06.

Meeste 1500 m jooksus pandi asjad paika alles finišisirgel, kui Olavi Allase (Tartu SS Kalev) edestas põnevas lõpuheitluses Deniss Šalkauskast (TÜASK). Ajad vastavalt 3:50.23 ja 3:50.72. Kolmanda koha sai Kalev Hõlpus (Rapla JK) ajaga 3:51.62.

Naiste 1500 m jooksu võitis kindla edumaaga Helin Meier (Nõmme KJK) tulemusega 4:30.00. Hõbemedali sai Helen Bell (Sparta SS) ajaga 4:35.26 ning pronksi sai Pille Hinn (Sparta SS) ajaga 4:42.78.

Meeste kolmikhüppes krooniti Eesti meistriks Jaak Joonas Uudmäe (Audentese SK), kes sai parimal katsel kirja tulemuse 15.90. Teise koha sai Viktor Morozov (KJK Atleetika) tulemusega 15.59 ning kolmanda koha sai Igor Andrejev (Audentese SK) tulemusega 13.72.

Naiste kolmikhüppe põnevast võistlusest väljus võitjana Daria O’Konnel-Bronin (Audentese SK), kellele tõi meistritiitli tulemus 12.70. Hõbemedali teenis Anna Panenko (KJK Atleetika) tulemusega 12.58 ning pronksi sai kaela Merilyn Uudmäe (Audentese SK) tulemusega 12.44. Kusjuures esinelik mahtus vähem kui 30 cm sisse.

Meeste kümnevõistlust juhib avapäeva järel Johannes Erm (SK Leksi 44), kes on kogunud viie alaga 4253 punkti ning kaotab isikliku rekordi graafikule 260 punktiga. Erm võttis esimesel päeval kaks alavõitu – 100 m jooksus (10.72) ning 400 m jooksus (48.07). Teist kohta hoiab Maicel Uibo (individuaalvõistleja) 4150 punktiga (kaotust rekordgraafikule 167 punkti), kes sai alavõidu kaugushüppes (7.37) ja kõrgushüppes (2.10). Kolmas on Risto Lillemets (KJK Saare) 4077 punktiga (kaotust rekordgraafikule 23 punkti).

Naiste seitsmevõistluses on seis eriti tasavägine. Avapäeva järel on esikohal Katre Sofia Palm (Audentese SK), kes on kogunud 3353 punkti. Teisel kohal olevat Pippi Lotta Enokit (KJK Visa) edestab ta 16 punktiga. Kolmandal kohal on Hanna-Friida Konks (TÜASK) 3232 punktiga.

KÕIK TULEMUSED

Esimene võistluspäev on järelvaadatav Delfi TVs

Võistlused jätkuvad Kadrioru staadionil pühapäeval, 26. juunil kell 14:00.

AJAKAVA

Tulemusi näeb EKJL kodulehel ja Sportity äpis (parool: emv22).

Piletid on müügil Piletitaskus ja võistlustel kohapeal.
Võistluste päevapileti hind on 15€, sooduspilet 5€ (õpilased, üliõpilased, pensionärid). Lastele kuni 7 a (k.a) sissepääs tasuta.

Võistluste otseülekanne nähtav Delfi Sport vahendusel.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Värska Originaal, Audi, Cramo, Tradehouse, Favorte, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Meediapartner DELFI.