Eesti meistriteks poolmaratonis krooniti Liina Luik ja Karel Hussar

Fotod: Ille Kukk

Tartu Linnamaratoni raames peeti täna Eesti meistrivõistlused poolmaratonis, kus naistest triumfeeris Liina Luik (TÜ/ASK) ja meestest Karel Hussar (Jooksupartner).

9. Tartu Linnamaratoni võitis keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ajaga 1:05.58. Poolmaratoni kiireim eestlane oli Mukunga järel finišeerunud Karel Hussar, kes läbis distantsi ajaga 1:08.19 ning võitis ühtlasi Eesti meistritiitli. Kolmandana ületas finišijoone 1:08.56-ga Juri Kovaljov (Audentese SK) ja teenis Eesti meistrivõistluste arvestuses hõbemedali. Eesti meistrivõistluste pronksine autasu riputati kaela 1:09.41-ga üldarvestuses viiendana lõpendanud Dmitri Aristovile (Treeningpartner). Viimase kahe vahele mahtus veel meistrivõistluste arvestuses mitte startinud Ilja Nikolajev (1:09.31).

Esimese kuue sekka Eesti meistrivõistluste arvestuses jooksid veel Jaanus Kallaste (Treeningpartner) 1:11.47, Bert Tippi (Jooksupartner) 1:12.02 ja Rauno Jallai (KJK Võru Lõunalõvi) 1:12.12.

Eesti meistrivõistlused poolmaratonis mehed:
1. Karel Hussar (Jooksupartner) – 1:08.19
2. Juri Kovaljov (Audentese SK) – 1:08.56
3. Dmitri Aristov (Treeningpartner) – 1:09.41

Naistest kaitses möödunud aasta poolmaratoni tiitlit Liina Luik (TÜ ASK), kes võitis kuldmedali ajaga 1:16.48. Hõbedale jooksis end 1:18.38-ga Laura Maasik (KJK Nõmme) ning pronksmedali võitis värske Eesti maratonimeister Marion Tibar (Individuaal.) 1:20-07-ga.

Esikuuikusse mahtusid veel Kelly Nevolihhin (KJK Vike) 1:21.05, Kaisa Kukk (Individuaal.) 1:21.08 ja Pille Hinn (Sparta SS) 1:22.24.