Eesti meistriks maratonis krooniti Roman Fosti ja Kaia Lepik

Tallinna maratoni nädalavahetuse raames peetud EV100 Eesti maratoni meistrivõistlused lõppesid Kaia Lepiku (Täppsportlased) ja Roman Fosti (Sparta SS) võiduga.

Roman Fosti (Sparta SS) krooniti ajaga 2:24.07 nii Eesti meistriks kui Tallinna maratoni üldvõitjaks. See oli Fosti jaoks üldse elu esimene maratonivõit. Eesti meistrivõistluste hõbemedal riputati kaela Ülari Kaisile (Individuaalsportlane) ajaga 2:31.06 ning pronksile jooksis end Aleksandr Kulešov (Treeningpartner) ajaga 2:35.11. 

Suure osa distantsist üksinda jooksnud Roman Fosti oli võiduga väga rahul ja kiitis raja ääres ergutamas olnud kaasmaalasi. “Esimese eestlasena võita Tallinna maraton, emotsioonid on suurepärased! See on ühtlasi minu esimene maratonivõit 18 joostud maratonist, mis on ka omaette saavutus,” olid võitja esimesed kommentaarid. “Vaimselt olid viimased 10 km kõige raskemad, kui pidin üksinda jooksma. Alla 2.20 saavutamiseks ma päris ribadeks end joosta ei tahtnud, seetõttu võtsin lõpus rahulikumalt. See, et Tallinnas selline võimas maraton toimub, on super! Hea reklaam linnale ja raja ääres kaasa elavad inimesed annavad väga palju juurde,” lisas sportlane.

Naistest kuulus Eesti meistrivõistluste kuldmedal Kaia Lepikule (Täppsportlased), kes sai kirja aja 2:52.23. Hõbemedali teenis Kaisa Kukk (Treeningpartner) tulemusega 2:55.48 ning pronksi Marion Tibar (Individuaalsportlane) tulemusega 2:56.57.

Tallinna maratoni üldvõit läks naistest keenialanna Daisy Langatile ajaga 2:33.50. Lepik oli naiste üldarvestuses 2.

Kaia Lepiku jaoks tuli meistritiitel positiivse üllatusena. “On uskumatu, et ma tulin algusest lõpuni hea enesetundega. Kordagi ei tulnud tunnet, et ma ei jaksa või mingit olulist tempolangust,” sõnas Lepik, kes veel nädal aega tagasi oli haige. “Seetõttu ma algul ei uskunud, et suudan üldse lõpuni joosta. See meistritiitel tuli täieliku üllatusena! Teised uskusid minusse, aga ma ise küll ei uskunud, et võin võita. Tuleb vist teinekord targemaid kuulata! Rada ei olnud nii raske, kui algul eeldasin. Elu teine aeg, tuleb rahul olla! See on nii äge, ed Tallinnas saab joosta nii suurelt! Väga mõnus tunne kodupubliku ees joosta!”

Vaata kõiki maratoni tulemusi!

Naiste EMV esikolmik.

Eesti meistritele riputati kaela EV100 erikujundusega medalid, sest EV100 Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kuuluvad 2018. aasta EV100 spordiprogrammi.

Poolmaratoni distantsi võitis Tallinna maratonil Tiidrek Nurme (TÜ/ASK) ajaga 1:03.27. Nurme edestas tugeva lõpuspurdiga Keenia jooksjat Peter Kiprotichit (1:03.29) ning teist Keenia meest Weldom Kerichit (1:05.37).

Tiidrek Nurme kommenteeris oma jooksu järgmiselt: “Kuigi seadsin eesmärgiks Eesti rekordi purustamise, siis pettunud ma kindlasti pole, võtsin ju siin üldvõidu. Olen 13 korral Eesti rekordeid purustanud erinevatel distantsidel. Püüan ka seda rekordit edasi ja isu aina kasvab. Berliini maraton oli minu jaoks sel hooajal ikkagi kõige olulisem sündmus ja pärast seda oli veidi keeruline end uuesti kokku võtta. Olen väga rahul, võitsin Keenia 10 000 meetri meistrivõistluste 5. koha mehe ees!” Nurme sõnul oli 10 km peal ka raske hetk. “10. km peal oli korra tunne, et kas sellise tempoga lõpuni suudan, aga kosusin ära ja tulin peaaegu samas rütmis lõpuni,” lisas Nurme.

Naiste poolmaratoni võit kuulub keenialanna Nora Chebetile ajaga 1:12.56. Teise koha sai ajaga 1:15.41 ukrainlanna Olha Kotovska ning kolmas oli eestlanna Lily Luik (TÜ/ASK) ajaga 1:18.54.

Vaata kõiki poolmaratoni tulemusi!