Eesti meistrid murdmaajooksus on Maasik ja Allase

Fotod: Marko Mumm/EKJL

Laupäeval, 7. mail toimusid Järvakandis Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused, kus selgusid Eesti meistrid alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni.

Meeste arvestuses krooniti Eesti meistriks kindla edumaaga finišeerinud Olavi Allase (Tartu SS Kalev), kes läbis 4 km ajaga 11:18. Hõbedavõitluses jäi peale Deniss Šalkauskas (TÜASK), kelle aeg oli 11:30 ning pronksi sai Karel Hussar (SK Jooksupartner) ajaga 11:31.

Naiste sama pikal distantsil tuli Eesti meistriks Laura Maasik (Nõmme KJK) ajaga 13:44. Teise koha sai Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev) tulemusega 13:48 ning kolmanda koha sai Pille Hinn (Sparta SS) tulemusega 13:51.

Koos täiskasvanutega startisid ka U23 vanuseklassi sportlased. Naiste arvestuses võidutses Merili-Mai Kivimets (Tartu SS Kalev) ajaga 15:19. Teise koha sai Saina Mamedova (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 16:17 ning kolmanda koha Birgit Veldi (Rapla JK) ajaga 16:19. Noormeestest jooksis end kuldmedalile Kalev Hõlpus (Rapla JK), kes sai ajaks 12:01. Hõbeda võitis Johannes Laur (Tartu SS Kalev) tulemusega 12:19 ning pronksmedali sai kaela Rainer Kravets (UP Sport) tulemusega 12:39.

U20 neidudest krooniti Eesti meistriks Mari Mai Ruus (Tartu SS Kalev), kes läbis 3 km ajaga 10:31. Talle järgnesid Carmen Rääk (Valga SK Maret-Sport) ajaga 10:41 ning Eliise Luks (Nõmme KJK) ajaga 11:38. Noormeestest sai tasavägises jooksus kuldmedali kaela Oliver Annus (Sparta SS) ajaga 8:53. Hõbeda võitis Jürgen Joonas (KJK Lõunalõvi) tulemusega 8:54 ning pronksi sai Raimond Parts (Treeningpartner) tulemusega 8:54.

U18 tüdrukute 2 km distantsil tuli Eesti meistriks Viola Hambidge (SK Altius) ajaga 6:38. Pikalt jooksu vedanud Liis Kapten (21CC) sai kaela hõbemedali ajaga 6:40 ning pronksi sai Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) ajaga 6:42. Poiste arvestuses läbis 3 km raja kõige kiiremini Risto Kalju (Nõmme KJK), kes sai ajaks 8:57. Hõbeda võitis Gregor Rasva (Audentese SK) täpselt 9 minutiga ning Kevin Jõesoo (Rapla JK) sai kaela pronksmedali ajaga 9:05.

U16 tüdrukute tulises lõpuheitluses tuli kasutusele võtta lausa fotofiniš, mis näitas, et Eesti meistriks tuli Naomi Toomenurm (ind), kes läbis 1,5 km ajaga 5:16. Sama ajaga võitis hõbemedali SK Elite Sport esindaja Hedi Andre ning pronks läks Rapla JK esindajale Karmel Janole (5:21). Poistest näitas 2 km distantsil kiireimat aega Hugo Särev (Rapla JK), kelle tulemuseks oli 6:11. Talle järgnesid Romet Ridalaan (Audentese SK) tulemusega 6:22 ning Siim Gross (Sparta SS) tulemusega 6:25.

Kõige nooremate sportlaste võistlusdistantsiks oli 1 km. U14 tüdrukutest võitis kuldmedali Loore Liis Viidik (SK Elite Sport) ajaga 3:12. Hõbeda sai Aleksandra Artamonova (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 3:17 ning pronksi sai Kärt Hanni (Tartu SS Kalev) ajaga 3:21. Poiste tasavägises jooksus tuli Eesti meistriks Jonas Meriloo (Audentese SK), kes läbis raja ajaga 3:04. Talle järgnesid sama ajaga Uku Maamägi (SK Lindon) ja Sten Aljas (Nõmme KJK), kes sai ajaks 3:11.