Eesti maratonijooksu MV eelvaade

Pühapäeval selgitatakse juba traditsiooniliselt SEB Tallinna Maratoni raames välja maratonijooksu Eesti meistrid. Eelülesandmise põhjal osalevad selles konkurentsis 36 meest ja 10 naist.

Meestest on favoriidiks sel kevadel õnnestunud maratonidebüüdi teinud ja kogu hooaja stabiilset minekut näidanud Roman Fosti. Loodetavalt soosivad ilm ja konkurents ka kevadise isikliku rekordi parandust ning tekib võimalus rünnata 2014.a. EM normi (2.20).

Startimas on ka meie maratoni hooaja edetabelijuht Ilja Nikolajev, kes küll teravaimat vormi ajastamas  27. oktoobril toimuvaks Frankfurdi maratoniks.

2012.a. Eesti maratonijooksu MV teise koha mees Kaupo Sasmin on vigastusest paranenud ja vormi kogumas kuid osaleb nädalavahetusel poolmaratoni distantsil. Sügisese maratoni jookseb Sasmin oktoobri lõpus.

Mullune Eesti meister Viljar Vallimäe jääb sel hooajal meistrivõistlustest kahjuks kõrvale kuna on kimpus terviseprobleemidega ning läbib hetkel antibiootikumikuuri.

Samuti jääb paari nädala eest saadud vigastuse tõttu kõrvale Sergei Tserepannikov, kes on sel hooajal vaheldumisi Fostiga valitsenud enamikul meie tugevamatel jooksuvõistlustel.

Eeltoodutst lähtuvalt on reaalsed võimalused Eesti maratonijooksu meistrivõistluste medalit püüda veel Priit Lehismetsal, Kristo Reinsalul, Dmitri Aristovil ning Andrus Leinil.

Naiste konkurents on hooajale omaselt hõredavõitu. Tervislikel põhjustel puuduvad meie tipud. Peapretendent meistritiitlile on Lily Luik, kelle eesmärk on kindlasti parandada ka kevadel joostud isiklikku rekordit ja läheneda EM normatiivile (2.45). Tõenäolisemad medalikandidaadid on veel Olga Andrejeva ja Grete Tõnne. Loodetavalt jookseb kogu naiste esikolmik ajad alla 3 tunni.

SEB Tallinna Maratoni start antakse Pärnu mnt Draamateatri ees pühapäeval, 8. septembril kell 9:00. Jooksu finiš on Vabaduse väljakul Vabadusesamba jalamil.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST