Eesti maratonijooksu meistrivõistlused toimuvad 12. septembril Tallinnas

Eesti meistrid maratonijooksus selguvad laupäeval, 12. septembril Tallinnas. Kuueringiline eksklusiivne jooksutrass kulgeb mereäärsel promenaadil, olles inspireeritud möödunud aasta Doha maailmameistrivõistluste maratonirajast.

Eesti Kergejõustikuliidu ja Spordiürituste Korraldamise Klubi koostöös läbiviidava maratoni starti on 12. septembri hommikul kell 9 oodata paarisadat Eesti paremat pikamaajooksjat. 

Eesti meistrid selguvad sel aastal välisjooksjate konkurentsita ja ilma rahvasportlasteta, sest koroonaviiruse ohu tõttu toimub Eesti osavõturohkeim rahvusvaheline spordisündmus Tallinna Maraton 1.-30. septembrini virtuaaljooksuna.  

Maratoni Eesti meistrivõistlustel saavad osaleda ainult Eesti jooksjad, kes on täitnud osavõtunormi ja omavad Eesti Kergejõustikuliidu (EKJL) kehtivat litsentsi. Jooksjad, kes ei oma EKJL litsentsi, aga on täitnud osavõtunormi ja on registreeritud 2020. a. Tallinna Maratonile, saavad samuti ilma lisatasuta kandideerida Eesti meistrivõistlustele. Kandideerimiseks tuleb ilma litsentsita normitäitjail ennast Tallinna Maratonile registreerida hiljemalt 24. augustiks. Jooksjad või mõne muu ala (nt. triatlon) harrastajad, kellel ei ole kahel viimasel hooajal täidetud normi aga on eeldatavasti EMV tasemega sportlased, lubatakse võistlema sooviavalduse põhjal EKJL ja SÜKK ühisotsusena.

Tulles vastu jooksjate ja jooksutreenerite ettepanekule, kehtestas EKJL saavutusspordikomisjon 2020. aastaks maratoni meistrivõistlustel osalemiseks tavapärasest madalamad osavõtunormid: 

Mehed: maraton 3:20.00 või poolmaraton 1:30.00 (joostud 2019 või 2020)

Naised: maraton 3:45.00 või poolmaraton 1:45.00 (joostud 2019 või 2020)

Kõik 2020. aastal maratoni Eesti meistrivõistlustest osavõtjad lähevad nii Tallinna Maratoni virtuaaljooksu kui Selver Eesti Linnajooksud arvestusse. Tallinna Maratoni korraldajad motiveerivad Eesti meistrivõistluste kiiremaid hea soorituse eest ka rahaliste boonustega. 

Jooksutrass kulgeb Tallinnas Reidi tee ja Pirita tee kergliiklusteedel ning Pirita tee ühistranspordirajal. Nagu aastatagustel maailmameistrivõistlustel Katari pealinnas Dohas, läbivad jooksjad kuuel korral seitsmekilomeetrise ringi ning finišeerivad seejärel 195 meetrisel lõpusirgel. Stardi-finišipaik asub Russalka mälestussamba juures uhiuuel mereäärsel promenaadil. Samas toimub ka võistluste pidulik autasustamine.

Korraldajad tagavad maratoniraja vastavuse ja kõik võistluse läbiviimisega seonduva vastavalt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu World Athletics ja EKJL nõuetele. Samuti tagatakse kõigi ohutusreeglite ja nõuete täitmine, mis septembrikuu spordivõistlustele ning avalikele üritustele Eesti Vabariigi valitsuse, Tallinna linna ja Terviseameti poolt kehtestatakse.

Vaata osavõtutingimusi ja rajainfot siit

Lisainfo:
Eesti Kergejõustikuliit: Sirje Lippe​, Tel. 5062390, E-post: sirje@ekjl.ee​
Spordiürituste Korraldamise Klubi: Mati Lilliallik, Tel. 5213331, E-post: mati@jooks.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST