Eesti, Läti ja Leedu kergejõustikujuhid arutasid tulevikuteemasid

Reedel, 15. septembril kohtusid Tallinnas Eesti, Läti ja Leedu kergejõustikuliitude juhid. Arutati kolme riigi ühiseid koostöövõimalusi ja tulevikuplaane.

Laiema küsimusena oli koosviibimisel arutusel Balti meistrivõistluste atraktiivsemaks muutmine. Muu hulgas lepiti kokku, et Balti meistrivõistlustel autasustatakse kolme esimest medalitega ning nagu täiskasvanute Balti meistrivõistlustel juba kombeks, valitakse ka kõikides noorte vanuseklassides võistluse parim sportlane nii noormeestest kui neidudest (IAAF-i punktitabeli alusel).

Uuendusena on plaanis korraldada ühes noorteklassis 4×400 segateatejooks, mis on teatavasti ka Tokyo olümpiamängude kavas. Paika sai ka 2018. aasta Balti meistrivõistluste võistluskalender.

Kokku lepiti ka selles, et täiskasvanute Balti meistrivõistlused ehk juba viimased aastad Lätis toimuv Presidendi Karikas jääb ka edaspidi lätlaste korraldada.

Ühe olulise teemana tõstatas Eesti alaliit Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) loodud laste kergejõustiku programmi “IAAF Kids´ Athletics” jätkamise olulisuse. Kõik kolm alaliitu olid ühel arvamusel, et ala arengu seisukohalt on ülimalt oluline programmi jätkumine.

Eesti Kergejõustikuliidu peasekretär Sirje Lippe ütles, et iga-aastane traditsioon kolme Balti riigi alajuhtidega ühise laua taga istuda jätkub ka tulevikus. „Kolm aastat oleme kord aastas kohtunud ja sellega tahame kindlasti jätkata. Koostööd saab veelgi tõhusamaks muuta,“ ütles Lippe.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Audi, Tradehouse, Värska Vesi, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.