Eesti koondisele Balti meistrivõistlustelt teine koht, Mirotvortsevalt uus Eesti rekord

29.-30. juulil toimusid Valmieras, Lätis Balti võistkondlikud meistrivõistlused, kus Eesti koondis saavutas kokkuvõttes teise koha. Jekaterina Mirotvortseva püstitas 5000 m käimises uue Eesti rekordi.

Kahe päeva jooksul selgusid Balti meistrid 18 erineval individuaalalal ning kahel teatejooksualal.

Võistkondlikus arvestuses pidi Eesti koondis kahe punktiga tunnistama Leedu paremust. Leedu tuli võitjaks 280 punktiga, Eesti sai teise koha 278 punktiga ning kolmas oli Läti 239 punktiga.

Võistluste käigus sündis ka üks uus Eesti rekord – Jekaterina Mirotvortseva püstitas 5000 m käimises uue Eesti rekordi ajaga 21:43.45. Selle tulemusega tuli Mirotvortseva Balti meistriks ning uuendas enda nimele kuulunud rekordit rohkem kui 10 sekundiga. Eelmine rekord (21:54.86) oli püstitatud kolm nädalat tagasi Rakveres.