Eesti koondis võitis U20 Balti võistkondlikud meistrivõistlused

Laupäeval, 2. märtsil Võrus toimunud U20 vanuseklassi Balti võistkondlikud meistrivõistlused võitis Eesti koondis 198 punktiga. Teise koha sai Läti 182 punktiga ning kolmas oli Leedu 130 punktiga.

Võistluste käigus püstitati ka üks uus Eesti noorterekord. Eesti teatenelik võitis 4×400 m segateatejooksu ajaga 3:34.77, mis tähistab uut U20 ja U23 vanuseklassi Eesti lühirajarekordit. Võistkonda kuulusid Viola Hambidge, Anette Pets, Holger Himuškin ja Romet Kivi. Eelmine rekord 3:37.98 oli püstitatud möödunud aastal samal võistlusel.

Raiko Kahr krooniti lausa kolmekordseks Balti meistriks. Ta võitis 60 m tõkkejooksu ajaga 7.77, mis jäi kõigest sajandikuga alla tema enda nimel olevale U20 Eesti rekordile. Lisaks oli ta kiireim 60 m jooksus ajaga 6.92 ning 200 m jooksus ajaga 21.89.

Noormeeste 800 m distantsil võitis pingelises finišiheitluses kulla Sten Sihver, kes sai kirja aja 1:55.37.

Kõrgushüppes tuli Balti meistriks Kristen Robin Mast, kes ületas kõrguse kaks meetrit. Teivashüppe võitis Andreas Trumm tulemusega 4.95.

Kuulitõukes sai kuldmedali kaela Hendrik Kookmaa, kelle parima katse tulemuseks mõõdeti 16.19.

Neidude 200 m jooksu kiireim oli Mia Lisett Meringo ajaga 25.26. Kaks halliringi ehk 400 m läbis kõige kiiremini Viola Hambidge, kelle aeg oli 57.15.

Kõrgushüppes krooniti Balti meistriks Valeria Smirnova, kes ületas kõrguse 1.78. Kaugushüppe võitjaks tuli Berit Kukk, kelle pikima katse tulemus oli 5.89.

Kuulitõuke võitis Greete-Liis Krapp tulemusega 12.80.

KÕIK TULEMUSED
PUNKTID

Sisehooajale pannakse punkt sel nädalavahetusel Valmieras, kus toimuvad U18 ja U20 vanuseklasside Balti võistkondlikud meistrivõistlused mitmevõistluses.