Eesti koondis võitis murdmaajooksu Balti võistkondlikud meistrivõistlused

Laupäeval, 28. oktoobril Järvakandis toimunud murdmaajooksu Balti võistkondlikud meistrivõistlused võitis Eesti koondis 139 punktiga. Teise koha sai Läti koondis 116 punktiga ning kolmas oli Leedu koondis 105 punktiga.

Meeste 8 km distantsil krooniti Balti meistriks Olavi Allase, kellel kulus raja läbimiseks aega 24:08. Kaksikvõidu kindlustas Eestile Kaur Kivistik ajaga 24:21 ning kolmanda koha teenis Leedu jooksja Robertas Vališauskas ajaga 24:23.

Naiste 6 km distantsil teenisid Eestile kaksikvõidu Helen Bell (20:48) ja Laura Maasik (21:08). Kolmanda koha sai Aukse Linkute (Leedu) ajaga 21:17.

Noormeeste U20 vanuseklassis läbis 6 km kõige kiiremini Morten Siht, kelle võiduaeg oli 18:18. Teiseks tuli lätlane Miks Janis Caune (18:53) ning kolmanda koha sai Sten Sihver (18:54).

Neidude U20 vanuseklassis tuli 4 km distantsil Balti meistriks Mari Mai Ruus tulemusega 14:11. Talle järgnesid Leedu jooksjad Karolina Bliujute (14:17) ja Eleonora Višnevskyte (14:26).

U18 vanuseklassi noormeeste 4 km distantsil teenisid kolmikvõidu Läti jooksjad Kristers Kudlis (11:48), Emils Matiass Reinfelds (12:11) ja Ralfs Dzosens (12:22).

U18 vanuseklassi neidude 3 km distantsil said kaksikvõidu lätlased Sibilla Vanadzina (10:27) ja Austra Ošina (10:33). Kolmanda koha teenis Liis Kapten ajaga 10:42.

Poiste U16 vanuseklassis said 2 km distantsil kaksikvõidu lätlased Janis Žagars (5:59) ja Hermanis Valtass (6:06). Kolmandaks tuli leedulane Jonas Venckunas (6:07).

Tüdrukute U16 vanuseklassis krooniti 2 km distantsil Balti meistriks Naomi Toomenurm ajaga 6:49. Talle järgnesid lätlane Beate Jansone (7:04) ja Erika Udras (7:08).