Eesti koondis võistleb Euroopa mängudel uudses formaadis kergejõustikus

Valgevenes Minskis toimuvatel Euroopa mängudel on esmakordselt kavas uus kergejõustikuvõistluse formaat Dynamic New Athletics (DNA). DNAs toimub võistkondlik võistlus turniirisüsteemis. Ühes matšis võisteldakse kahe tunni jooksul üheksal alal.

Võistluse esimeses faasis on neli alagruppi, neist igas kuus riiki. Eesti kuulub 2. alagruppi koos Prantsusmaa, Itaalia, Venemaa, Rumeenia ja Sloveeniaga. Alagrupivõistlus peetakse 23. juunil, Eesti alagrupi matš peetakse kell 14.20-16.20.

Iga alagrupi parim koondis pluss kaks paremat teise koha saanud võistkonda pääsevad otse 26. juunil toimuvasse poolfinaali. Ülejäänud kuus koondist saavad 25. juunil võistelda veerandfinaalis, kus on kolm gruppi ja iga grupi kaks esimest saavad samuti poolfinaali. 26. juunil toimuvate poolfinaalide kolm esimest pääsevad 28. juunil toimuvasse finaali. Punkte saab igas matšis maksimaalselt 12 (võitja), iga järgmine koht teenib kaks punkti vähem. 

Eesti kergejõustikukoondise juht Kristel Berendsen loodab Minskis pakkuda huvitavat võistlust ja korralikku tulemust. “Koondise lähetajaks on Eesti Olümpiakomitee ja koondis tuli komplekteerida selle alusel, kes juba talvel andsid nõusoleku osalemiseks ning täitsid vastava ankeedi. Kõik, kes tol hetkel olid valmis Eestit esindama, on ka hetkel rivis ja heas vormis ning läheme korralikku tulemust püüdma,” sõnas Berendsen. “Konkurentide kohta on raske midagi öelda, kuuldavasti tulevad mõned riigid välja noortekoondistega, teised aga oma parimas koosseisus. Meie oleme ühes alagrupis suurte riikidega, seega eeldan korralikku taset. Eesmärgiks on kindlasti poolfinaali jõudmine. Usun, et see on sportlastele ja ka pealtvaatajatele väga huvitav võistlus, lisaks saavad sportlased vajaliku suurvõistluse kogemuse, mis tulevikus kasuks tuleb. Samuti saab Minskis täita tiitlivõistluste normatiive,” lisas Berendsen.

DNA alad:
Mehed: 100 m, 110 mtj, kõrgushüpe
Naised: 100 m, 100 mtj, kaugushüpe, odavise
             4×400 m segateade (2M+2N)
             Jälitusteatejooks – 800m (M) + 600m (N) + 400m (M) + 200m (N)

Eesti koondis Minskis:

100 m: Maarja Kalev ja Hans-Christian Hausenberg

100 mtj/110 mtj: Kreete Verlin ja Johannes Treiel

Kõrgushüpe: Karl Lumi

Kaugushüpe: Kreete Verlin

Odavise: Liina Laasma

4×400 m teatejooks: Liis Roose, Helin Meier, Jaak-Heinrich Jagor, Marek Niit

Jälitusteatejooks: Kelly Nevolihhin, Annika Sakkarias, Rasmus Kisel, Tony Nõu

Varuvõistlejad: Keiso Pedriks, Mirell Luik, Merilyn Uudmäe, Sten Ütsmüts, Enari Tõnström.

Euroopa mängudest teeb otseülekanded Olympic Channel, võistluspäevade kokkuvõtteid teeb ERR. Otseülekandeid näeb tasuta kodulehel olympicchannel.com ja Olympic Channeli äpis.

Ajakava ja muu info: EOK Euroopa mängude lehekülg.

                                   Euroopa mängude kodulehekülg.

Lisainfo:

Kristel Berendsen
Koondise juht
Tel: +372 5289062
E-mail: kristel@ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST