Eesti koondis Superliigal ootab fänne nädalavahetusel endale kaasa elama

Sel nädalavahetusel Kadrioru staadionil toimuvaks kõrgtasemeliseks Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliigaks on Eesti koondis sõnastanud endale eesmärgi teha hea meeskondlik tulemus.

Eesti koondist esindavad meeste kümnevõistluses Mikk Pahapill, Andres Raja, Kaarel Jõeväli ja Hendrik Lepik ning naiste seitsmevõistluses Grit Šadeiko, Mari Klaup, Terje Kaunissaar ja Karol Rahuoja.

Mikk Pahapill märkis, et Superliigal on suurtel riikidel suurem eelis. „Suurte riikide nagu Venemaa, Ukraina ja Prantsusmaa koondiste vastu pole väikese riigi koondisel kerge. Võistlus tuleb kindlasti pingeline, aga sport on alati sport. Eesti koondise jaoks on peaasi, et igaüks teeks enda kohta maksimaalselt hea tulemuse. Võiksime jääda Superliigasse, see oleks super,“ ütles Pahapill.

Grit Šadeiko märkis, et naiste seitsmevõistluse tase on väga kõva. „Igal riigil on üks selline sportlane, kes on peajagu teistest üle, mõnel riigil isegi mitu üle 6000 punkti sportlast. Põnevust tuleb palju ja peame kõik ennast ületama,“ lausus ta.

Eesti koondis võistleb Valgevene, Prantsusmaa, Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa, Itaalia, Poola, Venemaa ning Ukraina võistkondadega – kokku kaheksa Euroopa parimat mitmevõistluse riiki.

Võistlused algavad laupäeval kell 10.30 ning pühapäeval kell 10.00. Piletid on saadaval kohapeal alates tund aega enne võistluste algust. Kahe päeva pääsme täishind on 8 eurot, sooduspilet 4 eurot, ühe päeva pilet 5 eurot ning sooduspilet 2 eurot. Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel. Kuni 7-aastased lapsed, puudega inimesed ning nende saatjad on oodatud võistlustele tasuta.

Lisainfo kodulehel –  http://ecce2013tallinn.org.

Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliigat toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Sadam, Nike, Saku ja Sebe.

Eesti Kergejõustikuliidu meediapartnerid on Kuku raadio, Delfi, Eesti Päevaleht ja Eesti Rahvusringhääling.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST