Eesti koondis sõitis täna Istanbuli kergejõustiku sisemaailmameistrivõistlustele

Täna varahommikul sõitsid kõrgushüppaja Anna Iljuštšenko ja mitmevõistleja Mikk Pahapill koos treenerite Martin Kutmani ja Remigija Nazaroviene, füsioterapeut Indrek Tustiti ning võistkonna juhi Eesti Kergejõustikuliidu presidendi Erich Teigamäega Istanbuli (Türgi), kus reedel, 9. märtsil algavad järjekorras kaheksandad kergejõustiku sisemaailmameistrivõistlused.

Võistkonna juht Erich Teigamägi kinnitas enne lendu, et Eesti sportlased lähevad võistlema kõrgete kohtade nimel. Ta lisas, et Pahapilli jaoks on tegemist esimeste sisemaailmameistrivõistlustega, kuid Iljuštšenko võistles ka 2010. aastal Dohas toimunud sise-MMil.

Kolm päeva kestvatel sisemaailmameistrivõistlustel alustavad nii Iljuštšenko kui ka Pahapill võistlemist reedel – naiste kõrgushüppe kvalifikatsioonivõistlus algab kl 9:30 ning mehed mitmevõistlejad alustavad kl 11:35. ETV2 alustab otseülekandega võistlustelt kl 11.30.

Istanbulis osalevad rekordilised 172 riigi koondised ning esialgsete ülesandmiste põhjal on võistlemas 683 kergejõustiklast.

Lisanfot võistluste ajakava ja tulemuste kohta leiab Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu kodulehelt – http://www.iaaf.org/mini/wic12/index.aspx

Eesti kergejõustiklasi toetavad Elion, Nike, Tallinna Sadam, BIGBANK, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.