Eesti koondis sõidab reedel Balti maavõistlusele

Esinduslik Eesti kergejõustikukoondis võistleb reedel ja laupäeval Lätis, Valmieras Balti maavõistlustel.

 

Teist aastat järjest Lätis, Valmieras toimuvale Balti maavõistlusele sõidab 77 liikmeline kergejõustikukoondis. Sportlasi on võistkonnas 67 ning abiks on neile 10 treenerit. Balti maavõistlusel toovad koondisele punkte igal alal kaks sportlast.

Koondise esinumber on kettaheitja Gerd Kanter, talle sekundeerib Märt Israel. Meeste odaviseks on koondise nimekirjas MM A-normatiivi püüdev Risto Mätas ning B-normatiivist viimati kahe sentimeetri kaugusele jäänud Erki Leppik. Marek Niit stardib 100m ja 200m jooksus ning 4x100m ja 4x400m teatejooksus.

Grit Šadeiko jookseb koondise eest 100m tõkkeid ning on ka 4x100m teatejooksu naiskonnas. Avastardi peale pikka võistluspausi teeb Ksenija Balta, kes stardib 100m ja 200m jooksus ning 4x100m teatejooksus. Naiste kõrgushüppes võistleb U23-EM-il kuuenda koha saanud Eleriin Haas. Maris Mägi jookseb 200m ning kuulub ka 4x100m ja 4x400m teatenaiskonda. Liina Tšernov teeb kaasa 800m jooksus.

Põnevaid vastasseise võib oodata koondise sees veel meeste kuulitõukes, kus tulevad ringi Raigo Toompuu ja Kristo Galeta ning meeste 5000m jooksus, kus stardivad Roman Fosti ja Sergei Tšerepannikov. Naiste kettaheites püüavad üle 50 meetrist kettakaart Anu Teesaar ja Kätlin Tõllasson. Värsketest U23 EM koondislastest asuvad veel võistlema Martin Lehemets vasaraheites, Hendrik Kutberg kagushüppes ning Mikk Meerents kõrgushüppes. 4x100m teatejooksus on U23 EM nelikust kohal kolm sprinterit – Kaspar Mesila, Markus Ellisaar ja Timo Tiismaa. Richard Pulsti asendab Valmiera teatenelikus Marek Niit.

Koondise täieliku kooseisiu leiab siit 

Võistluste ajakava asub siin

Koondise logistilise info