Eesti koondis saavutas esimestel Balti murdmaajooksu meistrivõistlustel teise koha

Eesti kergejõustikukoondis saavutas esmakordselt peetud Balti murdmajooksu meistrivõistlustel teise koha. Maarjamaa sportlased võitsid neli individuaalset medalit.

Leedus, Palanga botaanikaaia territooriumil toimunud murdmaajooksu meistrivõistlused võitis Läti kergejõustikukoondis, kes kogusid 152 punkti. Eesti koondis, kes veel enne viimast, meeste absoluutklassi 8 km distantsi, paiknes kolmandal kohal, suutis ajaloo esimesed Baltmaade murdmaajooksu meistrivõistlused lõpetada tugeval toonil – koguda lõppsaldona 101 punkti ja lõpetad võistluse pjedestaali teisel astmel! Võõrustajad leedulased leppisid 95 punkti ja kolmanda kohaga.

Koondisele tõi ainsa Baltimaade murdmajooksu tiitli Nõmme Kergejõustikuklubi staier Risto Kalju. Ingrid Reiljani hoolealune ei jätnud eakaaslastele sõnaõigust võidutsedes poiste U16 vanuseklassi 2000 m distantsil ajaga 6.14.

Hõbemedalid tõid Eesti koondisele tüdrukute U16 vanuseklassis Viola Hambidge, noormeeste U18 vanuseklassis Uku Renek Kronbergs ja meeste absoluutklassis Leonid Latsepov.

SK Altiuse välejalg Viola Hambidge pidi 2 km trassil vaid alla vanduma lõunanaabrile Austra Ošinale Lätimaalt, kes võidutses ajaga 6.59. Romet Mihkelsi hoolealune ületas finišijoone 12 sekundit hiljem.

Koondisele tõi teise hõbemedali noormeeste U18 vanuklassi jooksja Uku Renek Kronbergs. Suvel suure arenguhüppe teinud Ille Kuke õpilane lõpetas 4 km distantsi ajaga 12.01, kaotades Balti meistriks kroonitud lätlasele Roberts Glazersile 2 sekundiga.

Kolmanda hõbemedali tõi Eesti koondisele meeste 8 km jooksus Leonid Latsepov. Sparta Spordiklubi staier läbis trassi 21.35-ga ning kaotas tugevale lätlasele Ugis Jocisele samuti 2 sekundiga.

7. koht – Juri Kovaljov – 22.09

Koondist esindasid 31 Maarjamaa sportlast, kokku jagati kaheksa medalikomplekti – täiskasvanute, U20, U18 ja U16 vanuseklassides.

Koondise juht: Toomas Tarm (+372 5078820)
Koondise treenerid: Erik Horn, Ille Kukk, Maile Mangusson, Anneli Taul, Romet Mihkels, Indrek Tobreluts
Alaliidu esindaja: Jan Õiglane

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Favorte, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.