Eesti Kergejõustikuliidu sportlaskomisjoni valimised toimuvad 8.-9. augustil Eesti meistrivõistlustel

Eesti Kergejõustikuliidu (EKJL) sportlaskomisjon on loodud EKJL juurde vastavalt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (WA) poolt kinnitatud sportlaskomisjonide moodustamise nõuetele. Komisjoni eesmärgiks on sportlaste huvide esindamine ja nende seisukohtade ning soovituste esitamine Eesti Kergejõustikuliidule ja Eesti Olümpiakomiteele.

EKJL Sportlaskomisjon on Eestis esimene alaliitude poolt loodud sportlaskomisjon. Esimestel sportlaskomisjoni valimistel osales 12 kandidaati, kelle hulgast said valituks Gerd Kanter (esimees), Annika Sakkarias, Liina Tšernov, Jaak-Heinrich Jagor ja Henrik Kutberg. Sportlaskomisjon alustas tööd 28. märtsil 2018.


Sportlaskomisjon on korraldanud sportlastele töötubasid erinevatel teemadel nagu toitumine, spordipsühholoogia, basseinitreening jpm. Lisaks kuvatakse tänu sportlaskomisjoni ettepanekutele veelgi enam võistlustulemusi reaalajas internetis ning Eesti meistrivõistlustel on vasaraheide toodud publikule nähtavamaks tänu lisatribüünidele ning otseülekandega peaareeni ekraanil.

Sportlaskomisjoni ootame kandideerima (või kandidaate esitama) kõiki, kes tunnevad, et neis on soov ja tahe esindada sportlasi alaliidus ja teha oma hääl kuuldavaks. Kandideerida võivad kõik vähemalt 18-aastased tegevkergejõustiklased või hiljuti sportlaskarjääri lõpetanud. Sportlaskomisjoni liikme kandidaate võivad kandidaadi nõusolekul esitada EKJL-i liikmesklubid, litsentseeritud sportlased ja kutsega kergejõustikutreenerid.

Kuidas toimub valimisprotsess?                                   

Valimised toimuvad Eesti meistrivõistlustel (08.-09.08.2020). Kandidaate saab esitada kuni 02.08.2020. Kandideerimiseks palume saata vabas vormis avaldus EKJL-i üldmeilile ekjl@ekjl.ee. Avaldusse lisada pilt ning umbes 1000 tähemärki pikk tekst, miks peaksid just Sina saama valituks. Eelmise aasta kandidaatide avaldustega saab tutvuda SIIN.

EKJL sportlaskomisjoni koosseis ja moodustamine

 • Sportlaskomisjoni kuulub 5 liiget, kes on vähemalt 18 aastat vanad Eesti Vabariigi kodanikud ning keda ei ole kunagi karistatud Maailma Antidopingu Koodeksi rikkumise eest.
 • Soolise tasakaalu tagamiseks peavad vähemalt 2 sportlaskomisjoni liiget olema naissoost ja vähemalt 2 meessoost.
 • 4 sportlaskomisjoni liiget valitakse iga kahe aasta järel Eesti meistrivõistlustel osalevate sportlaste poolt salajasel hääletusel lihthäälte enamuse teel. Ühe sportlaskomisjoni liikme määrab EKJL juhatus.  
 • Sportlaskomisjon valitakse kaheks aastaks.
 • Sportlaskomisjoni liikmeks saavad kandideerida tegevkergejõustiklased või hiljuti spordi lõpetanud kergejõustiklased, kes on karjääri jooksul vähemalt korra kuulunud Eesti koondisesse ning viimati võistelnud Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel mitte enam kui kaks aastat tagasi.
 • Sportlaskomisjoni liikme kandidaate võivad kandidaadi nõusolekul esitada EKJL-i liikmesklubid, litsentseeritud sportlased ja kutsega kergejõustikutreenerid.
 • Kandidaatide esitamise tähtaeg on kaks nädalat enne Eesti meistrivõistlusi.
 • Võrdse arvu hääli kogunud kandidaatide puhul valib sportlaskomisjoni liikme EKJL-i juhatus.
 • Üks komisjoni liige saab olla tagasi valitud kolm korda.
 • Komisjoni loomise esimesel perioodil on esimeheks määratud Euroopa Olümpiakomiteede ja EOK sportlaskomisjoni esimees ja EKJL juhatuse liige Gerd Kanter.  Edaspidi valivad komisjoni liikmed enda seast esimehe.

EKJL sportlaskomisjoni koosolekud

 • Sportlaskomisjoni koosolekud toimuvad vastavalt vajadusele, kuid mitte harvemini kui neli korda aastas.
 • Koosolek loetakse otsustusvõimeliseks, kui kohal viibib vähemalt kolm liiget.

Lisainfo:
Kristel Berendsen
Saavutusspordi juht
E-mail: kristel@ekjl.ee
Tel: +372 528 9062

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST