Eesti Kergejõustikuliidu saavutusspordi juht on Marko Aleksejev

Eesti Kergejõustikuliit avaldas reedel kergejõustikutreenerite aastakonverentsil, et alaliidu saavutusspordi juhiks saab Marko Aleksejev.

Eesti Kergejõustikuliidu peasekretäri Sirje Lippe sõnul otsustas alaliit Aleksejevi kasuks pika ja põhjaliku kaalumise tulemusel. „Kergejõustik on Eesti spordi üks esindusalasid ning vajab head ja tugevat juhti, kes suudaks ala edasi viia ning olla partneriks sportlastele ja treeneritele. Kutsusime Marko alaliitu tööle kuue kuu eest esmalt koondiste lähetuste ja rahvusvahelise suhtluse eest vastutava tehnilise sekretärina. Selle aja jooksul on ta saanud väga konkreetse ülevaate ootustest, mis saavutusspordi juhile on, ning ühtlasi tõestanud ennast teotahtelise ja koostöövalmi inimesena, kes annab meeskonnale palju juurde. Veendusime, et Marko on just sobiv inimene, kellele saavutusspordi juhi vastutusrikas töö usaldada,“ lausus Lippe.

Alaliidu pikaajalise peatreeneri Aivo Normaku ametist lahkumise järel täpselt aasta tagasi vastutas saavutusspordi valdkonna koordineerimise eest peasekretär Lippe. „Kui Aivo lahkus ametist peatreenerina ning Marko asub ametisse saavutusspordi juhina, siis töö sisu oluliselt muutunud pole, pigem on viidud ametinimetus tööülesannetega kooskõlla,“ täpsustas ta.

Marko Aleksejevi sõnul peab ta oma uues töös kõige olulisemaks märksõnaks koostööd. „Kindel on see, et võti peitub koostöös. Oluline on kaasata aruteludesse ja otsuste langetamisesse erinevaid osapooli – treenereid, sportlasi, alaliidu juhatust, sekretariaati, teisi kergejõustikuga aktiivselt seotud isikuid jne,“ lausus Aleksejev.

Marko Aleksejev on lõpetanud õigusteaduse eriala ning on töötanud sporditreeneri, õpilasmaleva rühmajuhi ning siseturismifirma juhina. Aleksejev on endine kõrgushüppaja, Eesti kõigi aegade edetabelis jagab ta tulemusega 2.28 teist kohta.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST