Eesti kergejõustikukoondis EM-il saab olema 23-liikmeline

Esmaspäeval kinnitati Eesti kergejõustikukoondis juuni lõpus Helsingis peetavatele Euroopa meistrivõistlusele. Koondisesse kuulub 23 sportlast, neist 15 meest ja 8 naist.

Euroopa meistrivõistluste normi on täitnud 19 sportlast. Põhjanaabrite olümpiastaadionil asuvad neist võistlema 14 sportlast: kettaheitjad Gerd Kanter ja Märt Israel, kõrgushüppajad Anna Iljuštšenko, Grete Udras ja Eleriin Haas, seitsmevõistleja Grit Šadeiko, kümnevõistleja Tarmo Riitmuru, sprinterid Marek Niit (200m), Maris Mägi (400m) ja Rasmus Mägi (400m tõkkejooks), pikamaajooksja Tiidrek Nurme (5000m) ning odaviskajad Risto Mätas, Marko Jänes ja Tanel Laanmäe, reservis on Mihkel Kukk. Andres Raja on teatanud, et tõsisema vigastuse vältimiseks on ta otsustanud EM-ist loobuda. Normitäitjatest on vigastuse tõttu sunnitud kõrvale jääma veel Mikk Pahapill, Ksenija Balta ja Liina Laasma.

Euroopa Kergejõustikuliit kinnitas esmaspäeval ära ka wild cardi saajad. Pääsme Helsingi EM-ile pälvisid kõik Eesti Kergejõustikuliidu poolt esitatud sportlased: kolmikhüppaja Igor Syunin, kuulitõukaja Raigo Toompuu, kõrgushüppaja Karl Lumi, 3000m takistusjooksja Kaur Kivistik, odaviskaja Raine Kuningas, kaugushüppaja Rain Kask, teivashüppaja Lembi Vaher, juunioride vanuseklassi kuuluv kettaheitja Kätlin Tõllasson ning laupäeval 100m jooksus Eesti läbi aegade neljanda tulemuse 10,43 jooksnud Richard Pulst.

Erinevalt varasematest Euroopa meistrivõistlustest toimuvad tänavused tiitlivõistlused nelja-aastase vahe asemel esmakordselt kaks aastat pärast eelmist EM-i. Eesti Kergejõustikuliidu peasekretär Sirje Lippe märkis, et tihedama intervalliga ning esmakordselt olümpia-aastal toimuv EM on sportlastele olulise väärtusega võistlus. „Kui paljudel teistel aladel toimub EM suisa igal aastal, siis nüüd on ka kergejõustiklased võrdsemas seisus. See annab sportlastele täiendava võimaluse tipptasemel võistelda ja tulemusi teha, samuti timmida enne olümpiat tippkonkurentsis vormi või püüda olümpianormi. Eesmärk on medal. Väga hea meel on minna Helsingi EM-ile koguni 23-liikmelise võimeka koondisega,“ lausus Lippe.

Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus toimuvad Helsingi olümpiastaadionil 27. juunist 1. juulini. ETV toob televaatajani otseülekanded nii hommikupoolsest kui ka õhtupoolsest võistlusprogrammist kõigil viiel päeval.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Elion, Nike, Tallinna Sadam, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

Lisainfo:
Sirje Lippe
Eesti Kergejõustikuliit
Peasekretär
Tel: 50 62 390
E-post: sirje@ekjl.ee