Eesti kergejõustikujuhid ja olümpiavõitjad kohtusid Euroopa ja maailma alaliitude juhtide ning kultuuriministriga

Tallinnas toimub sel nädalal Euroopa Kergejõustikuliidu kalendrikonverents, mille raames viibivad siin Euroopa Kergejõustikuliidu 50 liikmesriigi esindajad ja juhid.

Täna kohtusid Eesti kergejõustikujuhid ja meie olümpiavõitjad Euroopa ja maailma alaliitude juhtide ning Eesti kultuuriministriga.

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi, peasekretär Sirje Lippe, olümpiavõitjad Jaak Uudmäe, Erki Nool ja Gerd Kanter vahetasid mõtteid maailma kergejõustiku kalendri teemal Euroopa Kergejõustikuliidu presidendi Svein Arne Hanseni ja Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu IAAFi presidendi Sebastian Coe´ga. Eestlastest olümpiavõitjad tegid tähelepanekuid ja ettepanekuid seoses Dohas toimunud maailmameistrivõistlustega ja uueneva Teemantliiga võistlusega.

Hiljem toimus Eesti alaliidu juhtide ja kultuuriministeeriumi spordi asekantsleri Tarvi Pürni ning Euroopa ja maailma alaliidu juhtide kohtumine kultuuriministri Tõnis Lukasega, kus arutati järgneval kahel aastal Tallinnas toimuvaid suuri Euroopa kergejõustikuüritusi – 2019./2020. aasta kalendrikonverentsi ja 2021. aasta U20 EMi ning nende läbiviimist.

Samuti seda, milline suur roll on kohalikel omavalitsustel kui riiklikul rahastusel erinevate spordirajatiste rajamisel ning kergejõustiku suurt osatähtsust laste ja noorte liikumisharjumiste kujundamisel.

Neljapäevast pühapäevani toimuvad Tallinnas erinevad töökoosolekud. Laupäeval selguvad Tallinnas toimuval pidulikul Golden Tracks auhinnagalal Euroopa aasta kergejõustiklased, Euroopa Kergejõustikuliit annab lisaks üle treeneritöö, elutöö ja naisjuhi auhinnad.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST