Eesti kergejõustiklased saavad Tartus võistlusvormi testida

Teisipäeval, 2. veebruaril Tartu Ülikooli spordihoones toimuv 9. Martin Kutmani mälestusvõistlus pakub põnevaid duelle Eesti parimate kergejõustiklaste vahel. Publikuta võistlusest teeb ülekande Postimees.

Võisteldakse kokku seitsmel alal ning igal alal on stardinimekiri piiratud kuue osalejaga. Mehed ja naised võtavad mõõtu 60m jooksus, 60m tõkkejooksus, 400m jooksus, kõrgushüppes ja kaugushüppes. Ainult naistele peetakse teivashüppe ja kolmikhüppe võistlus.
Võrdväärsed konkurendid Diana Suumann (TÜASK) ja Kreete Verlin (SK Fortis) stardivad 60m tõkkejooksu favoriitidena, kus viimane püüab Euroopa sisemeistrivõistluste normatiivi 8.25 sekundit. Neile pakub konkurentsi eelmisel hooajal mitmeid noorterekordeid purustanud Anna-Maria Millend (Audentese SK). 

Meeste 60m tõkkejooksus on äsja Eesti rekordit korranud Keiso Pedriksi ja noorterekordi jooksnud Karl Erik Nazarovi puudumisel favoriidid Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) ja Jakob Ristimets (TÜASK).

Kindlasti tasub silma peal hoida naiste 60m jooksul, kus oma hooaja avastardi teeb praegu Eesti kiireim naine Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi), kes läheb ründama Ksenija Balta nimel olevat Eesti rekordit 7.29 sekundit. Võrole on konkurendiks mitmekordne noorte meister Karoli Käärt (TÜASK), kelle isiklik rekord on eelmisel aastal joostud 7.51 sekundit.

Kaugushüppesektoris on oodata pikki õhulende. Oma hooaja avab suvel tulemusega 6.54 Eesti meistriks kroonitud Tähti Alver (Nõmme SK). Meeste kaugushüppes on oma osalemist kinnitanud Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), Rain Kask (Tallinna SS Kalev), Henrik Kutberg (Audentese SK) ning eelmise aasta sügisest Andrei Nazarovi käe all treenimist alustanud Ken-Mark Minkovski (Audentese SK). Naiste kolmikhüppes on favoriidiks Merilyn Uudmäe (Audentese SK), kelle isiklik rekord on sisetingimustes hüpatud 13.55m.


Veerandmaileritest läheb esikohta püüdma Eesti meister Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev), kelle isiklik rekord sisetingimustes on 55.59 sekundit. Talle pakuvad konkurentsi Helin Meier (Nõmme SK) ja Annika Sakkarias (Nõmme SK). Euroopa sisemeistrivõistluste normatiiv on 53.75 sekundit. Meestest on starti tulemas parima isikliku rekordiga (48.53) Lukas Lessel (SK Elite Sport), kelle lähimateks rivaalideks on Sten Ander Sepp (Audentese SK) ja Rivar Tipp (TÜASK). 

Meeste kõrgushüppes on tuntumatest nimedest stardis suvel Eesti meistriks kroonitud Kristjan Tafenau (KJS Sakala), Karl Lumi (Tallinna SS Kalev), Hendrik Lillemets (KJK Saare). Naiste kõrgushüppes on põnevat ja tasavägist võistlust oodata Elisabeth Pihela (Audentese SK) ja Lilian Turbani (SK Elite Sport) vahel, kelle isiklikud rekordid sisetingimustes on vastavalt 1.85m ja 1.82m.


Naiste teivashüppes on ainsana neli meetrit ületanud Marleen Mülla (Rakvere KJK ViKe), kellele püüavad esikoha heitlust raskemaks muuta Mona Linda Sikkal (SK Leksi 44) ja Marin Lõo (TÜASK).

9. Martin Kutmani mälestusvõistluse ajakava:
17:00 AVAMINE
17:00 Teivashüpe (N)
17:05 60m tõkkejooks (N)
17:25 60m tõkkejooks (M)
17:45 Kaugushüpe (N)+(M)
17:55 Kõrgushüpe (N)
18:05 Kõrgushüpe (M)
18:45 Kolmikhüpe (N)
19:15 60m jooks (N)
19:25 60m jooks (M)
19:50 400m jooks (N)
20:00 400m jooks (M)

Lisainfo:
Liis Roose
Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
+372 5692 9893 |
liisroose@hotmail.com

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST