Eesti kergejõustiklased olid koolispordi maailmamängudel edukad

Eesti kergejõustiku tagala on sel suvel näidanud tiitlivõistlustel häid tulemusi. Pika hooaja lõpetuseks toodi viis medalit Belgradis toimunud kuni 15-aastaste koolispordi maailmamängudelt, kus Eesti võitis kokku 16 medalit.

Gümnasiaadil, kus 36 riigi 2500 koolinoort võistles 14 spordialal, olid võistlused põimitud erinevate haridus- ja kultuuriüritustega.

“Meie saime kaerajaani tantsida ja saime hästi paljude erinevate maade väikseid märke ja sai hästi palju erinevate maade maiustusi proovida. Oli väga põnev,” lausus odaviskes kulla võitnud Heti Väät.

15-aastane Heti Väät, keda juhendab isa Heiko Väät, võitis Belgradis kuldmedali, visates 400 grammist oda üle 47 meetri. “Ise olen väga rahul. Lootsin küll, et natukene rohkem meetreid tuleb, aga kui üksinda olin, Heikot (Vääti) ei olnud kõrval, siis täitsa rahul olen endaga. Täitsa hästi sain hakkama.”

Kaksikvõidu kindlustas odaviskes Eestile 14-aastane Marta Ründva. “Sain näha, kuidas natukene teistsugused tehnikad ja erinevad soojendused kõigil. Oli näha, et ühest riigist kõik teevad samasugust soojendust. Oli päris huvitav seda vaadata.”

Kulla kolmikus ja tõkkesprindis tõi koju 15-aastane Jõhvist pärit Savva Novikov, kes tänavustel Balti meistrivõistlustel sai hõbeda mitmevõistluses. “Teivashüpe ja odavise ei tule mul nii hästi välja. Seda peab veel arendama ja arendama. Ma tahaks valida kas tõkkejooksu või kolmikhüppe. Need on kaks minu lemmikala praegu.”

Eesti tiimile tõid kergejõustiklased kokku viis medalit. Neidude kolmikus võitis kulla Mirelle Nataly Klais.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST