Eesti karikavõistlustel püstitati mitu uut Eesti noorterekordit

Pühapäeval, 11. juunil Pärnu Rannastaadionil toimunud Eesti karikavõistlustel püstitati hulgaliselt uusi isiklikke rekordeid ja mitu uut Eesti noorterekordit. Säravaimad etteasted tegid sprinter Õilme Võro, kõrgushüppaja Elisabeth Pihela ning tõkkejooksjad Diana Suumann ja Kreete Verlin.

Naiste 100 m sprindi võitis uue isikliku rekordiga 11.42 Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi). Ksenija Balta nimele kuuluvast Eesti rekordist jääb teda lahutama veel seitse sajandikku. Tüdrukute 100 m jooksus tegi hea etteaste 16-aastane Miia Ott (UP Sport), kes püstitas ajaga 11.61 uue U18 ja U20 vanuseklassi Eesti rekordi.

Meeste 100 m jooksus näitas kiireimat aega 10.62 Henri Sai (Pärnu SK Altius).

Kõrgushüppe võitjaks tuli Elisabeth Pihela (individuaalvõistleja), kes parandas oma isiklikku rekordit lausa nelja sentimeetriga ning ületas kõrguse 1.92. Meeste kõrgushüppe võitis Hendrik Lillemets (KJK Saare) tulemusega 2.08.

Naiste tõkkesprindi põnevast duellist väljus võitjana Diana Suumann (TÜASK), kelle võiduajaks märgiti isiklikku rekordit tähistav 13.23. Teise koha sai samuti isikliku rekordi püstitanud Kreete Verlin (SK Fortis) ajaga 13.30.

Meeste 110 m tõkkejooksus oli kiireim mitmevõistleja Risto Lillemets (KJK Saare) ajaga 14.38. Noormeeste tõkkejooksus püstitas Tristan Konso (Rakvere KJK ViKe) uue U18 Eesti rekordi ajaga 13.79.

Vasaraheite karikavõitjaks tuli meeste arvestuses Adam Kelly (Audentese SK) hooaja tippmargiga 72.57 ning naiste arvestuses Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev) tulemusega 61.68.

200 m jooksu kiireimaid olid Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius) ajaga 24.09 ning Robin Sapar (Rakvere KJK ViKe) ajaga 21.55.

Lukas Lessel (TÜASK) läbis ühe staadioniringi ajaga 47.83 ning naistest lõpetas parima ajaga 16-aastane Viola Hambidge (Pärnu SK Altius), kelle tulemuseks märgiti 55.61.

800 m jooksus teenisid võidukarika Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) ajaga 1:52.60 ning Kelly Nevolihhin (Rakvere KJK ViKe) ajaga 2:12.18.

Meeste 5000 m jooksu võitjaks tuli Leonid Latsepov (Sparta SS) tulemusega 14:23.02. Naiste 3000 m distantsi kiireim oli Helen Bell (Sparta SS) ajaga 9:38.93.

Naiste kaugushüppe võitis uue isikliku rekordiga 6.25 mitmevõistleja Katre Sofia Palm (Audentese SK) ning meeste kaugushüppe võidu teenis Henrik Kutberg (Audentese SK) tulemusega 7.13.

Tüdrukute 2000 m takistusjooksus püstitas uue U18 Eesti rekordi Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) tulemusega 7:06.58.

Klubide karikavõitjaks tuli nii meeste kui naiste arvestuses Audentese SK ning poiste ja tüdrukute arvestuses SK Elite Sport.

KÕIK TULEMUSED

Võistluste käigus selgusid ka need sportlased, kes sõidavad Eestit esindama võistkondlikele Euroopa meistrivõistlustele 20.-22. juunil Poolas. Koondise nimekirjaga saab tutvuda siin.