Eesti karikavõistlustel näidati mitmeid häid tulemusi, Marek Niit püstitas uue meeste 300 meetri siserekordi ajaga 33,55

Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Eesti talvistel karikavõistlustel näitasid häid tulemusi mitmed meie tipud ja tulevikulootused. Pika võistluspäeva jooksul sündis uus Eesti siserekord meeste 300 m jooksus ning korrati neidude U18 vanuseklassi kõrgushüppe siserekordit. Võisteldi kahes arvestuses: absoluutarvestuses (U20, U23 ja täiskasvanud) ning noorte arvestuses (U16 ja U18, kasutati U18 vahendeid).

Päeva parim tulemus sündis meeste 300 m jooksus, mille võitis Marek Niit (KJK Saare) uue Eesti siserekordiga 33,55. Eelmine rekord 33,62 kuulus 2012.aastast Rasmus Mägile. Head konkurentsi pakkusid Niidule täna teiseks tulnud Karl Erik Nazarov (Audentese SK), kes sai ajaks sel distantsil uut isiklikku rekordit tähistava 33,74 ning kolmanda koha saanud Ken-Mark Minkovski samuti uue isikliku rekordiga 34,32.

Noorte arvestuses kordas kõrgushüppes U18 vanuseklassi neidude Eesti siserekordit Elisabeth Pihela (Audentese SK) ületades 1.84. Naiste arvestuses oli parim kõrgushüppaja Grete Udras (Audentese SK) tulemusega 1.85.

Meeste 60 m tõkkejooksus tuli karikavõitjaks Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) ajaga 7,87, teise koha sai Johannes Treiel (KJK Saare) ajaga 8,06. Sama sprindidistantsi ilma tõketeta võitis Ken-Mark Minkovski (Audentese SK) ajaga 6,92.

Naiste 60 m jooksus näitas head minekut Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi), kes sai võiduajaks 7,44. Teise koha sai Aet Laurik (KJK Tipp) ajaga 7,59 ning kolmanda Karoli Käärt (Audentese SK) ajaga 7,64. Laurik võitis ka naiste kaugushüppe tulemusega 6.09, tema järel teise koha sai Margit Kalk (Tartu SS Kalev) tulemusega 6.02.

Põnev duell peeti maha ka naiste 300 m jooksus, kus karikavõitjaks tuli Liis Roose (TÜASK) ajaga 39,35. Talle järgnesid Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev) ajaga 39,78 ning Helin Meier (Nõmme KJK) ajaga 39,86.

Häid võidutulemusi tegid ka teivashüppajad, meeste teivashüppe võitis Eerik Haamer (TÜASK) ületades kõrguse 5.15. Nooremas vanuseklassis tüdrukute teivashüppe parim oli Marianne Kivi (TÜASK) hüpates 3.60.

Meeste kuulitõukes lennutas veidi üle 7 kilo kaaluvat raudmuna kõige kaugemale Jander Heil (KJS Sakala) saades võidutulemuseks 18.97.

Meeste kaugushüppes oli parim Jaak Joonas Uudmäe (Audentese SK), kelle võiduhüppe pikkus oli 7.50.

Tasavägine duell peeti maha meeste 3000m jooksus, kus lõpuspurdiga võits Olavi Allase (Tartu SS Kalev) Mark Abneri (Treeningpartner) ees.  Ajad vastavalt 8:36,07 ja 8:37.06.

Noorte arvestuses tegi ilusa võistluse ning tuli kahekordseks karikavõitjaks Anna Maria Millend (Audentese SK), kes võitis 60 m tüdrukute tõkkejooksu ajaga 8,77 ning kaugushüppe tulemusega 5.46. 60 m tõkkejooksus pakkus Millendile tihedat konkurentsi klubi- ja treeningkaaslane Liisa Maria Lusti (Audentese SK), kes sai teise koha ajaga 8,83.

Kaks alavõitu sai noorte arvestuses ka Marit Kutman (TÜASK), kes võitis 60 m jooksu ajaga 7,79 ning 200 m distantsi 25,61 sekundiga.

Poiste 60 m tõkkejooksus tuli karikavõitjaks Karl-Martin Krapp (SK Altius) uue isikliku rekordiga 8,50.