Eesti karikavõistluste parim klubi oli Audentese SK

Laupäeval, 23. juulil toimusid Pärnu Rannastaadionil ligi 200 osalejaga Eesti karikavõistlused. Nii naiste kui meeste arvestuses tuli klubidest võitjaks Audentese SK.

Meeste 100 m sprindi karika võitis Karl Erik Nazarov (Audentese SK) ajaga 10.53 ning naistest sai karika endale Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi) ajaga 11.90.

Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) jäi 110 m tõkkejooksus sajandikuga alla oma hooaja parimale tulemusele ning teenis esikoha ajaga 13.92. Diana Suumann (TÜASK) tuli naiste 100 m tõkkesprindis võitjaks tulemusega 13.62.

Naiste 200 m jooksus tuli kindla eduga esimeseks Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius), kes sai kirja aja 24.14. Meestest oli parim Oliver Kruuspan (Audentese SK) ajaga 21.98.

Elisabeth Pihela kordas kõrgushüppes oma isiklikku rekordit (1.88) ning teenis sellega esikoha. Meeste kõrgushüppe võitis Karl Lumi (ind.), kes ületas kõrguse 2.08.

Vasaraheites olid parimad Adam Paul Kelly (Audentese SK) tulemusega 70.11 ning Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev) tulemusega 65.04.

Meeste odaviskes võidutses Magnus Kirt (Audentese SK), kes sai parimal katsel kirja 71.72 ning naistest võitis Gedly Tugi (Audentese SK) tulemusega 57.15.

Meeste kuulitõukes tuli Eesti karikavõitjaks Jander Heil (Viljandi KJS Sakala) tulemusega 17.51 ning naistest võitis Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) Eesti selle hooaja parima tulemusega 14.65.

Naiste 400 m jooksu põnevas finišiheitluses teenis esikoha Anette Pets (Tartu SS Kalev) ajaga 55.71. Naiste 400 m tõkkejooksus ei leidunud vastast Marielle Kleemeierile (Tartu SS Kalev), kelle võiduaeg oli 57.74.

4×100 m teatejooksus tuli naiste arvestuses võitjaks Pärnu SK Altiuse teatenelik (Iiris Toomesoo, Anete Kirke Kadarik, Anete Siman, Ann Marii Kivikas) ajaga 47.45 ning meeste arvestuses Audentese SK teatenelik (Ats Kivimets, Henrik Kutberg, Oliver Kruuspan, Igor Andrejev) ajaga 42.59.

Väljaspool arvestust võistelnud Eesti koondise teatenelik (Ken-Mark Minkovski, Karl Erik Nazarov, Lukas Lessel, Reimo Sepp) sai kirja aja 39.82 ning Eesti rekordist jäi neid lahutama 30 sajandikku.