Eesti esinumbrid Rahvusvahelisel mitmevõistlusel on Raja, Klaup ja Treiel

Reedel ja laupäeval Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis peetaval Rahvusvahelisel mitmevõistlusel seisavad Eesti au eest meeste seitsmevõistluses Andres Raja ning naiste viievõistluses Mari Klaup ja Linda Treiel.

Eesti talvistel mitmevõistluse meistrivõistlustel ja Rahvusvahelisel mitmevõistlusel asuvad võistlema sportlased üheksast riigist. Reede ja laupäev on seitsmevõistlejate päralt, kellest nimekaimad on rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid noppinud Dmitry Karpov Kasahstanist, kes muide 2008. aastal püstitas Lasnamäe hallis samal võistlusel Kasahstani ja Aasia rekordi 6229 punkti, kümnevõistluse EM-i hõbe hollandlane Eelco Sintnicolaas, sise-MMi pääsme sihikule võtnud eestlane Andres Raja ning Belgia riigirekordit ründav Thomas van der Plaetsen. Kokku on end üles andnud 19 meessportlast seitsmest riigist.

Laupäeval toimuvast naiste viievõistlusest võtavad osa Ida Marcussen Norrast, noor andekas Läti mitmevõistleja Laura Ikauniece ning islandlanna Helga Margret Thorsteindottir, kellele pakuvad konkurentsi meie Mari Klaup ja Linda Treiel. Noorsooklassi Euroopa meister Grit Šadeiko on paraku sunnitud jalavigastuse tõttu võistlusest loobuma. Naisi on võistlemas üheksa sportlast neljast riigist.

Võistlused algavad reedel kl 14 ja laupäeval kl 12. Ajakava on üleval kodulehel http://tallinn2012.org/ee/ajakirjanikele/ajakava.html

Piletid saadaval Piletilevis või tund enne võistluste algust ja võistluste ajal kohapeal. Kahe päeva pileti hind on täiskasvanutele 8 eurot ning õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele 4 eurot. Kuni 8-aastastele lastele ja puudega inimestele on sissepääs tasuta. Kõigi eelmüügist pileti ostnute vahel loositakse välja ühepäeva pääse kahele Helsingi EM-ile kergejõustikus.

Eesti kergejõustikku toetavad Elion, Nike, Tallinna Sadam, Kultuuriministeerium, Eesti Olümpiakomitee ja Tallinna linn.

Meediapartnerid on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

Võistluse kodulehtwww.tallinn2012.org/ee