Eesti Antidoping avas ravimiotsingu andmebaasi

Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse ning Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutuse koostöös loodud ravimiotsing võimaldab sportlastel ning nende tugipersonalil (WADA koodeksi järgi: juhendaja, treener, mänedžer, agent, võistkonna abiline, ametnik, meedik või parameedik, lapsevanem või muu isik) leida infot ravimite lubatavuse kohta spordis. Otsing põhineb ühelt poolt Ravimiameti Ravimiregistri andmetel ning teiselt poolt käesoleva aasta WADA keelatud ainete ja keelatud võtete nimekirjal*. Andmeid uuendatakse automaatselt ning info viimase andmeuuenduse kohta on leitav veebilehe allosas. Erinevuste esinemise korral siinse ravimiotsingu ning WADA keelatud ainete ja keelatud võtete nimekirja vahel tuleb lugeda õigeks WADA keelatud ainete ja keelatud võtete nimekirjas esitatud info.

Ravimiotsing sisaldab infot vaid inimestel kasutatavate ravimite kohta, mida Eestis turustatakse/on turustatud – nii müügiloaga ravimid kui ka müügiloata ravimid. Kõik need ravimid on leitavad ka Ravimiameti Ravimiregistrist. Apteekides ekstemporaalselt valmistatavate ravimite (arsti retsepti või asutuse nõudelehe järgi individuaalselt valmistatud ravimid) kohta siit infot ei leia.

Ravimiotsing võimaldab otsingut nii ravimi nimetuse kui ka toimeaine järgi. Otsingus kajastuvad kõik toimeained, mis sisalduvad käesoleva aasta WADA keelatud ainete ja keelatud võtete nimekirjas. Juhul kui keelatud ainet sisaldavaid ravimpreparaate Eestis ei turustata, on otsingu tulemuses kuvatud vaid toimeaine nimetus ning info selle lubatavuse kohta spordis.

Palun kontrollige otsitava ravimi puhul kindlasti ka manustamisviisi. Sama nimetusega ravim või toimeaine võib esineda erinevalt manustatavates ravimvormides – üks neist võib olla lubatud ja teine keelatud. Ravim võib sisaldada mitut toimeainet, mis võivad kuuluda erinevatesse keelatud ainete klassidesse. Kui ravim sisaldab kas või ühte keelatud toimeainet, on ravimi kasutamine keelatud. Otsingu tulemustes on sellistel juhtudel lisatud täiendavaid viiteid ja selgitusi.

Eestis ja välismaal võib esineda sama nime kandvaid ent erinevaid toimeaineid sisaldavaid ravimeid. Seetõttu ei tohiks ravimiotsingu kaudu kontrollida välismaalt ostetud ravimite kasutamise lubatavust.

Ravimiotsing on eestikeelne – toimeainete nimetused on vaid eestikeelsed.

*Erinevuste esinemisel eesti- ja ingliskeelsete tõlgete vahel kehtib ingliskeelne versioon.

RAVIMIOTSING on aadressil https://www.antidoping.ee/ravimid/

Vähimagi kahtluse korral võtke meiega ühendust.

MEIE KONTAKTID
© Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus
Sõjakooli 10, 11316, Tallinn
+372 682 5985
info@antidoping.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST