Eerik Haamer viis noorte olümpial Eesti U18 rekordi 5.15ni

Laupäeval oli Buenos Aireses toimuval noorte olümpial kergejõustikus tihe võistluspäev, kui stardis olid odaviskaja Gedly Tugi, teivashüppaja Eerik Haamer ning 200m jooksjad Ken-Mark Minkovski ja Ann Marii Kivikas. Neist säravaime tulemusega sai hakkama Haamer, kes uuendas enda nimel olnud Eesti U18 rekordit.

Uueks tippmargiks on senise 5.10 asemel 5.15. See oli teivashüppe avapäeva teine tulemus, rohkem (5.20) suutis vaid venelane Dmitri Katšanov. Lõplikud kohad selguvad teises voorus teisipäeval. Haamri treeneri Jarko Koorti hinnangul võistlus õnnestus igati. „Eerik tõmbas enamiku kaasvõistlejatega võrreldes kõige pikema kõrre nagu ka Marleen Mülla reedel. Nagu kirsiks tordil tuli ka oma vanuseklassi Eesti rekord. Nüüd kaks päeva puhata ja siis tuleb põhivõistlus. Teisel võistluspäeval tuleb uute kõrguste püüdmiseks juba uue teibaga hüpata,“ ütles Koort.

Laupäeval sünnipäeva tähistanud Ken-Mark Minkovski pääses 200 m jooksus ajaga 21,69 teisipäeval peetavasse A-finaali. Päeva kokkuvõttes andis see aeg seitsmenda positsiooni. „Raske oli üle pika aja joosta, meelest on läinud, kui raske see distants tegelikult on. Algus oli viisakas, kuni jõudsime lõpusirgele ja sealt läks vana instinkti pealt edasi, polnud aega tehnikale mõelda. Oli nagu oli, aga ei saa kurta, A-finaali peaks jõudma küll,“ rääkis Minskovski pärast jooksu. Noorte OM toimub nimelt ajal, mil kergejõustiklastel tavaliselt võistlusi enam pole ning tavapärase hooaja ülesehituse juures on tegelikult käimas juba uus ettevalmistusperiood.

Gedly Tugi sai odaviskes kirja 52.65, mis oli esimese võistluspäeva kuues tulemus. Lõplik paremusjärjestus selgub teisipäeval, mil peetakse odaviske lõppvõistlus. Liidrina läheb otsustavale voorule vastu Kreeka teivashüppaja Elina Tzengko, kes püstitas esimese vooru viimasel katsel oma uue isikliku tippmargi 63.34.

Ann Marii Kivikas sai 200 m jooksus kirja aja 25,43, mis oli tema jooksus viies ning kokkuvõttes 15. aeg. Ka tüdrukute 200m lõppvõistlus peetakse teisipäeval. „Jooksu esimese poolega jäin rahule, lõpp oleks võinud parem olla. Loodan, et pääsen teisipäeval tugevuselt teise jooksu,“ ütles Kivikas.

Kergejõustikuvõistlused peetakse noorte OM-il kahes voorus – nii esimesel kui ka teisel võistluspäeval osalevad samad sportlased ning lõppkohad selguvad kahe ringi tulemuste summeerimisel.

Pühapäeval on kergejõustiklastest Buenis Aireses võistlustules teivashüppaja Marleen Mülla, kes tuleb starti lõppvõistlusel, mis algab kell 20.00. Avapäeval ületas Mülla 3.85, mis oli kolmas tulemus. Liidrina läheb teisele võistluspäevale vastu sakslanna Leni Freyja Wildgrube 3.95 ja teiselt positsioonilt prantslanna Emma Brentel tulemusega 3.90.

Vaata kergejõustiku ajakava ja tulemusi!

Otsepilti näeb SIIT.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST