Eelvaade Eesti talviste meistrivõistluste esimesele päevale

60 m tj – Kas mitmevõistlejad Andres Raja ja Grit Šadeiko osalevad Göteborgi sise-EMil  hoopis 60 m tõkkejooksus? Raja on sel aastal jooksnud aja 7,89 – norm on neli sajandikku tugevam – 7,85. Šadeiko jooksis Rahvusvahelisel mitmevõistlusel tõkkeid ajaga 8,35, normist lahutamas vaid üks kümnendik (8,25). Kas suvel Raja ees meistritiitli napsanud Rauno Kirschbaum on hoos ka talvistel meistrivõistlustel?

Kolmikhüpe – Kas Igor Syunin hüppab ennast Göteborgi sise-EMile? Sel aastal pole Syunin kolmikhüppes veel võistelnud, suvel hüppas 16.67. Göteborgi viib tulemus 16.45. Kõik on võimalik. Naiste arvestuses teeb üle pika aja Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel kaasa Euroopa juunioride kolmikhüppe meister aastast 2009 Liane Pintsaar.Tänavu on ta hüpanud 12.72. Teist kohta hoiab edetabelis Kristel Metsla 12.31ga. Kumb jääb peale?

 
Grit Šadeiko, Andres Raja, Igor Syunin

Kuulitõuge – kas Raigo Toompuu kuulikaar kandub 19 meetri kaugusele? Senine hooaja parim – 18.80 – lubab seda eeldada ning siis  on Toompuul lootust Göteborgi wild cardiga peale saada. Norm on 19.50. Naiste kuulitõukes on oodata duelli hooaja edetabeli juhi  Linda Treieli (15.42) ja eelmise aasta Eesti meistri Kätlin Piirimäe (14.86) vahel – kumb jääb peale laupäeval?

60 m – kas Richard Pulst suudab kärpida 9 sajandikku senisest hooaja tippmargist? 6,75 viiks ta Euroopa sisemeistrivõistlustele. Eesti meistritiitli eest asuvad võistlustulle ka Kaarel Jõeväli, Rait Veesalu ja Karl Robert Saluri. Kes võidab naiste jooksu – kas suvine Eesti meister 100m jooksus Maarja Kalev või Diana Suumann, kes on sel hooajal 60 m läbinud 7,57ga, või üllatab keegi kolmas?

Teivashüpe – Hooaja edetabeli kindel liider on Veiko Kriisk (5.15), kuid kas mitmevõistlejad suudavad teda üllatada – Martin Sisas  (4.95), Veiko Aunapuu (4.95), Mikk Pahapill (4.94)?


Raigo Toompuu, Richard Pulst, Veiko Kriisk

1500 m – Siin võib eeldada võitlust meistritiili nimel eelkõige nendelt kolmelt mehelt – Nikolai Vedehin, Allar Lamp ja Andi Noot. Hea õnnestumise korral võib keegi neist ka sise-EMile pääseda. Naiste arvestuses on eeldatavaks favoriidiks Liina Tšernov, kes Eesti karikavõistlustel läbis distantsi 4.37,17-ga.

400 m – Millises hoos on õde-venda Maris ja Rasmus Mägi? Kas Göteborgi sise-EMi normid alistuvad? Meelde tasub jätta numbrid – 47,50 (meeste normatiiv) ja 54,50 (naiste normatiiv).


Nikolai Vedehin, Maris Mägi, Rasmus Mägi

JA KES ÜLLATAVAD?

Tule nädalavahetusel Lasnamäe Kergejõustikuhalli ja saa küsimustele vastused!

Vaata detailset ajakava SIIT.