Eelvaade: Eesti meistrivõistluste teine päev, 23. veebruar

22.-23. veebruaril toimub Tartu Ülikooli Spordihoones kodumaise kergejõustikutalve tippsündmus – Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus. Esialgseid stardinimekirju alade kaupa saab vaadata SIIT.  Võistlused algavad laupäeval kl 15:00 ja pühapäeval kell 11:00. Detailse ajakava leiab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt. Sissepääs võistlustele on kõigile TASUTA.

NB! Tulemused lisatakse pärast iga ala lõppu EKJLi kodulehele – www.ekjl.ee. Märge selle kohta ilmub võistluste alguses avalehele.

Mida oodata Eesti meistrivõistluste teiselt päevalt, 23. veebruarilt?

Käimises jagavad kõrgemad kohad meestest eeldatavasti vanameistrid Lauri Lelumees ja Margus Luik, lühema maa spetsialistina on Lauril eelis. Naiste poolelt on tugevamate aegadega Sillamäe Kalevi noored käijad.
Meeste kõrgushüppes asub oma esimest meistritiitlit püüdma mullune U23 Euroopa meistrivõistluste 9. koha mees Tanel Reismann (2014 – 2.15).  Oma võimalust meistritiitlile jahivad ka Deniss Tšernobajev (2.15) ja mitmevõistleja Hendrik Lepik (2014 – 2.10).

Naiste kaugushüppes on konkurents 6m joone all väga tihe, mis omakorda annab lootust, et esimest korda sel hooajal 6m joonest ka üle hüpatakse. Hooaja esikolmik on Liane Pintsaar (5.96), Kristella Jurkatamm (5.89) ja Kaia Soosaar (5.86).

Meeste 800 m on oodata noorte meeeste esiletõusu.

Naiste 3000m on peafavoriidiks on Jekaterina Patjuk, kes samuti valmistub kevadisteks pikemateks maanteejooksudeks, konkurentsi suudavad loodetavalt pakkuda Evelin Talts, Annika Rihma ja viimasel ajal jõudsalt arenenud Kaisa Kukk.
Kas naiste teivashüppes sünnib uus Eesti rekord? Ning kumb jääb seekord peale – kas Reena Koll või Lembi Vaher? Nende küsimuste üle tuleb pead murda kuni pühapäeva pärastlõunani.

Meeste 60m tõkkesprindis läheb meistritiitli nimel rebimiseks eelkõige suviste Euroopa meistrivõistluste 110 m tj normi täitnud Andres Raja ja juunioride Eesti rekordi omaniku Keiso Pedriksi  vahel.

Meeste kaugushüppes on mulluste sisemeistrivõistluste neljas Henrik Kutberg heal positsioonil oma suvise tiili kõrvale ka esimese talvise meistritiitli hankimiseks. Hiljuti hüpatud isikliku rekordiga 7.80 on Kutbergil hooaja edetabelis edu lähimate konkurentide Mihkel Saksa ja Kaarel Jõevälja ees vastavalt 19 ja 35 cm. Suviste Euroopa meistrivõistluste normatiivist lahutab Kutbergi 15 cm. 

Kahte meistrivõistluse kulda võivad tänavuste tulemuste põhjal jahtida ennekõike Kristella Jurkatamm (kaugushüpe ja 60m tõkkejooks). Dane Must (200m ja 400m), Liane Pintsaar (kaugus- ja kolmikhüpe), Liina Tšernov (800m ja 1500m).

Eesti talvised meistrivõistlused on esimeseks tõsisemaks proovikiviks Euroopa võistkondlike meistrivõistluste koondise kujunemisel.

Eesti kergejõustikku toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Meediapartnerid on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST