Eesti Antidoping kutsub üles osa võtma WADA „Play True“ päevast

9. aprillil tähistatakse Maailma Dopinguvastase Agentuuri (WADA) eestvedamisel ülemaailmselt Play True (ausa mängu) päeva.

Dopinguvaba spordi kindlustamine on WADA igapäevane põhitegevus ning iga aasta aprillis pööratakse erilist tähelepanu ausa mängu põhimõtete teadlikkuse tõstmisele nii spordiinimeste kui üldsuse seas. Play True päeva korraldamine sai inspiratsiooni 2013. aastal toimunud WADA hariduskonverentsist, milles osales 17 Lõuna-Ameerika riiki. Kui esmalt algas päeva tähistamine tagasihoidlikult konverentsist osa võtnud riikide initsiatiivil, siis juba 2020. aastal kaasas Play True sotsiaalmeediakampaania ligi 50 miljonit inimest üle maailma.

Play True päeva kampaania 2021. aasta teemaks on „Mida tähendab Sinu jaoks aus mäng?“. WADA president Witold Banka kutsub üles kõiki sportlasi, dopinguvastaseid organisatsioone, spordiorganisatsioone, spordivaldkonnas tegelevaid isikuid, kuid ka kooliõpilasi, õpetajaid ja lapsevanemaid üles osalema WADA Play Truesotsiaalmeediakampaanias. Sarnaselt eelmistele aastatele pakub WADA Play True märgiga visuaale, mida kõik soovijad saavad koos enda pildiga postitada sotsiaalmeediasse. Kõiki osalejaid julgustatakse sealjuures jagama ka oma isiklikke ausa mängu põhimõtteid.

Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus (EADSE) on avaldanud Play True päeva raames oma Facebooki lehel Eesti sportlaste nägemusi ausa mängu kohta. Kutsume lisaks üles kampaaniast osa võtma kõiki huvilisi, milleks tuleb WADA kodulehel avaldatud Play True pildiraam kombineerida enda pildi ja sõnumiga. Erinevaid pildiraame ja GIF-e on loodud kasutamiseks nii Facebookis, Instagramis kui ka Twitteris ning neid saab alla laadida WADA kodulehelt.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST