EADSE avas vihjete kogumiseks uue Spordivalvuri lehe

Eetilise ja ausa spordi eest seisev Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus (EADSE) avas oma veebis lehekülje “Spordivalvur”, kus inimesed saavad spordis kehtestatud reeglite rikkumise kohta turvalises keskkonnas EADSEle vihjeid anda.

Spordivalvur ootab Sinu abi teabe kogumisel spordivaldkonnas toime pandud või alles plaanitavate ausa spordi reeglite rikkumiste kohta. Teavet saad Spordivalvuriga jagada nii anonüümselt kui ka oma nimega. Igal juhul käsitletakse saadud infot konfidentsiaalselt. 

Kui märkad rikkumist või Sul on rikkumisele viitavat infot, ära jäta seda enda teada vaid edasta see Spordivalvurile. Iga infokild võib osutuda oluliseks. Teadaandele saab lisada ka faile ja pilte. Ainult üheskoos saame ära hoida spordile ja spordis osalejatele tekkivat kahju ning seista ausa ja eetilise spordi eest.

Soovi korral võid pöörduda ka otse EADSE töötajate poole, kelle otsekontaktid leiad siit. Sinu poolt edastatud teavet analüüsitakse võimalike edasiste toimingute läbiviimiseks. Kindlasti antakse Sulle tagasisidet järgnevatest arengutest. 

Juhul, kui Sa ei soovi oma identiteeti avaldada, on teave võimalik edastada anonüümselt. Täiendav võimalus anonüümsuse soovijatele on registreeruda turvalise sõnumiteenuse kasutajaks, mille järel saad isikliku anonüümse turvakoodi. Turvakoodi kasutades saame omavahel suhtlemist jätkata. Salvesta turvakood, et saaksid naasta tagasiside saamiseks oma teavituse juurde ja vastata Spordivalvuri täiendavatele küsimustele.

EADSE eeldab, et info antakse heas usus ning Spordivalvurit ei kasutata pahatahtlikult.

Spordivalvuri leht