EAD avas keelatud ravimite andmebaasi

Spordirahva rõõmuks alustab uuest aastast tööd ravimite andmebaas. Andmebaasi abil on võimalik otsida, ega kasutatav ravim ei sisalda spordis keelatud aineid.

Ravimite andmebaas lihtsustab infootsinguid kontrollimaks Eesti Ravimiametis registreeritud ravimites sisalduvate toimeainete kuuluvust WADA keelatud ainete nimekirja. Ravimite staatus on määratud kõige uuema, 2015. aasta WADA keelatud ainete ja meetodite nimekirja alusel.

Loodetavasti muudab see sportlaste ja arstide elu lihtsamaks ja hoiab ära ebameeldivaid dopingujuhtumeid, mis on seotud teadmatusega. Seni on Eesti Antidoping soovitanud rahvusvahelisi andmebaase, nüüd võib kasutada Eesti hetkeolukorda arvestavat ravimite otsingut.

Ravimite otsingut täiendatakse regulaarselt ja viimase versiooni kuupäev on ka kodulehel ära toodud.

Eesti Antidoping rõhutab, et kuigi ravimite andmebaas on sportlasele ja tema abipersonalile suureks abiks, siis lõplik vastutus keelatud ainete tarvitamisel lasub alati sportlasel.

Ravimite koostises või muude preparaatidega teadmatult tarbitud keelatud ained ei vabasta sportlast vastutusest ega dopingutarvitamisele vastavatest karistustest.

Juhul kui sportlasele on arsti poolt kaebuste raviks määratud ravim, mis sisaldab spordis keelatud aineid, tuleks asja reeglitepäraseks lahendamiseks ühendust võtta SA Eesti Antidoping esindajaga. 

Ravimite andmebaas avaneb siit

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST