Bruus Eesti rekordiga MM-il seitsmes, Mägi kaheksas!

USAs Oregonis jätkuval MM-il olid kolmapäeva varahommikul stardis Karmen Bruus ja Rasmus Mägi, kes lõpetasid võistluse vastavalt seitsmenda ja kaheksanda kohaga.

Karmen Bruus saavutas oma MM-i debüüdil kõrgetasemelises kõrgushüppe finaalis seitsmenda koha ning kordas Anna Iljuštšenko nimele kuuluvat Eesti rekordit tulemusega 1.96.

Karmen parandas oma kvalifikatsioonis püstitatud isiklikku rekordit (1.93) veel kolme sentimeetriga. Antud tulemusega tõusis ta U18 maailma kõigi aegade edetabelis jagama esikohta viie sportlasega. Selle hooaja U18 ja U20 maailma hooaja edetabelis jagab Karmen esikohta serblanna Angelina Topićiga.

Loomulikult on tegemist ka Eesti U18, U20 ja U23 vanuseklasside rekordiga.

Selle kõigega sai Karmen hakkama kõigest 17-aastaselt, olles kõigi aegade noorim MM-finalist kõrgushüppes.

Ühtlasi täitis Karmen augusti keskel Münchenis toimuvate Euroopa meistrivõistluste normi (1.95) ning augusti alguses ootavad teda veel ees U20 maailmameistrivõistlused Kolumbias.

Kõrgushüppe maailmameistriks krooniti austraallanna Eleanor Patterson (2.02), hõbemedali sai kaela ukrainlanna Yaroslava Mahuchikh (2.02) ning pronksi teenis itaallanna Elena Vallortigara (2.00).

Vaata Karmeni rekordhüpet
Karmeni võistlusjärgne intervjuu

Esmakordselt oma karjääri jooksul MM-i finaali jõudnud Rasmus Mägi saavutas 400 m tõkkejooksus kaheksanda koha ajaga 48.92.

Peale jooksu nentis Rasmus, et tihe võistlemine on oma jälje jätnud ning väikse valu tõttu tuharalihases ei õnnestunud tal täna enda parimat jooksu teha.

Sellest hoolimata on MM-i kaheksas koht suurepärane saavutus ning Rasmust ootavad augusti keskel ees veel ka Euroopa meistrivõistlused.

400 m tõkkejooksu maailmameistriks tuli brasiillane Alison dos Santos (46.29), hõbeda ja pronksi jagasid ameeriklased Rai Benjamin (46.89) ja Trevor Bassitt (47.39).