BIGBANK Kuldliiga saab avalöögi Tartus

Teisipäeval, 29. mail Tartus Tamme staadionil toimuv BIGBANK Kuldliiga olümpia-aasta avaetapp koos 48. Gustav Sule mälestusvõistlustega toob staadionile viimaste aastate esinduslikuma kergejõustikuvõistluse. Põnevamaid lahinguid on oodata meeste kettaheites ning Gustav Sule mälestusvõistluste peaalal meeste odaviskes. Suvine BIGBANK Kuldliiga avaetapp on Eesti sportlastele ka ametlikuks katsevõistluseks püüdmaks Helsingi EM-i pääsmeid.

Meeste kettaheites teevad oma avavõistluse Eestis olümpiavõitja Gerd Kanter, Märt Israel ja Tartust pärit vanameister Aleksander Tammert. Lisaks Eesti vägilastele on stardinimekirjas veel kaheksa 60-meetri meest, nende hulgas Austria rekordimees Gerhard Mayer (rekord 65.24) ning juunioride maailmarekordimees Mykyta Nesterenko Ukrainast (65.31).

Traditsioonilise Gustav Sule mälestusvõistluse peaalast, meeste odaviskest võtab osa Eesti odaviske paremik eesotsas Risto Mätase, Tanel Laanmäe, Mihkel Kuke ja Marko Jänesega. Neile pakuvad konkurentsi lõunanaabrid Lätist – olümpiahõbe Ainars Kovals (rekord 86.64) ja juunioride maailmarekordimees Zigismunds Sirmais (84.69). 80-meetri meestest on stardis veel Valgevene tšempion, olümpiamängude finalist Vladimir Kozlov (82.06) ning Usbekistani esindaja Ivan Zaytzev (80.25).

Meeste 400m tõkkejooksus teeb hooaja avastardi Rasmus Mägi, kes läheb püüdma uut Eesti rekordit ning pääsu EM-ile ja olümpiale. Võrdväärset konkurentsi pakub Mägile noorte maailmameister Egor Kuznetsov Venemaalt. Meeste kaugushüppes on lisaks Eesti parimatele registreerimislehel 8-meetri mehed Tyrone Smith Bermudalt (8.22) ja Elvis Misans Lätist (8.00).

Naiste üheks peaalaks on kõrgushüpe, kus hooaja avastardi teeb Eesti rekordinaine Anna Iljuštšenko. Talle astuvad vastu samuti olümpiamõtteid mõlgutavad Grete Udras ja tugevad hüppajad Venemaalt ning Valgevenest.

Naiste kaugushüppes on favoriit mullune Venemaa meister, 7-meetri naine Olga Zaitseva (7.01), kellele pakub konkurentsi tema kaasmaalane, mitmete  tiitlivõistluste finalist Anna Nazarova (6.92).

Hooaja avastardi 200 m jooksus teeb BIGBANK Kuldliigal ka seitsmevõistleja Grit Šadeiko, kellel tuleb rinda pista 4×400 m teatejooksu MM-hõbemedalinaise, jamaikalanna Patricia Halliga, kes sisehooajal oli maailma edetabelis samal distantsil kolmas. 

Põnevaid heitlusi ja tugevaid võistlejaid näeb veel ka 100 m tõkkejooksus, 800 m jooksus, 1500 m jooksus, 3000 m takistusjooksus, kolmikhüppes ja kuulitõukes. Ühtekokku on Tartusse tulemas 15 riigi kergeatleedid.

Pilet staadionile maksab 5 eurot, tudengitele ja pensionäridele 3 eurot, kooliõpilastele ja pisematele on sissepääs tasuta. Kõigi piletiostjate vahel läheb loosi kaks piletipaketti Helsingisse kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustele.

Ajakava, tulemused ja lisainformatsioon: www.bigbankkuldliiga.ee ja www.facebook.com/bigbankkuldliiga.

Avaetapil startijate nimekirjad leiate siit

BIGBANK Kuldliiga on Baltikumi mainekaim kergejõustiku võistlussari, mille nimisponsoriks on Eesti kapitalil põhinev krediidiasutus BIGBANK AS. 6 aasta jooksul on BIGBANK toetanud sporti läbi kergejõustiku ligi 400 000 euroga ning panustanud Eesti ettevõttena riigi kergejõustiklaste arengusse pakkudes sportlastele motiveerivate konkurentidega võistlusi ning premeerinud edukaid.

BIGBANK AS on Eesti kapitalil põhinev krediidiasutus, millel on filiaalid Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis ja Hispaanias ning mis pakub piiriülest teenust Saksamaal, Austrias ja Hollandis.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST