Berliini EMi 5. päev: Oreli kvalifikatsioon, seitsmevõistluse teine päev ja Kirdi medalitseremoonia

Berliini Euroopa meistrivõistluste 5. päev tõi starti kolm Eesti sportlast: seitsmevõistlejad Grit Šadeiko ja Mari Klaup-McColli ning vasaraheitja Anna Maria Oreli. Õhtul toimub eile odaviskes pronksi võitnud Magnus Kirdi medalitseremoonia European Mile´il. ETV2 ja ERRi spordiportaal näitavad autasustamistseremooniat otsepildis, ülekande algus on Eesti aja järgi kell 00.25.

Anna Maria Orel heitis naiste vasaraheite kvalifikatsioonis avakatsel 67.22, mis jäigi tema parimaks heiteks. Edasi lõppvõistlusele see Eesti rekordi omanikku ei viinud, lõppkohajs jäi 16. Orel rääkis pärast oma etteastet, et jäi sooritusega enam-vähem rahule. “Normatiiv oli päris kõva ja tänane võistlus oli samuti väga kõva. Pettumust ei ole, koht on kõrgem kui Londoni MMil. Minu tase on selline, et tuleb riskida ja seda ma ka tegin. Vasar on tehniline ala, seetõttu on raske kohe öelda, mis puudu jäi täna. Üldpildis olen teinud sammu edasi,” kommenteeris Orel.

Grit Šadeiko hoidis avapäeva järel seitsmevõistluses 13. kohta ja kogus võistluse lõpuks 6060 punkti, mis andis 12. koha.”Raske oli, kõik alad tulid raskelt, ükski ala ei tulnud kergelt. Selles mõttes oli nagu Ameerika mäed, nagu mitmevõistlus olema peab. Eilne päev võttis nii paju rohkem välja ja täna ei olnud enam kergust ja värskust,” võttis Šadeiko kaks võistluspäeva kokku. “Ma liigun samm-sammu haaval sinna 10 parema poole. Olen õnnelik, et sain lõpuni teha ja olen terve,” lisas mitmevõistleja.

Kuld läks Belgiasse Nafissatou Thiamile 6816 punktiga, hõbedale tuli britt Katarina Johnson-Thompson 6759 punktiga ning pronksi võitis sakslanna Caroline Schäfer 6602 punktiga.

Šadeiko tulemused: 100 m tj 13,37 – kõrgushüpe 1.73 – kuulitõuge 12.50 – 200 m 24,61 – kaugushüpe 5.90 – odavise 48.11 – 800 m 2.18,78.

Meie teine seitsmevõistleja Mari Klaup-McColl kahjuks teise päeva avaalal kaugushüppes tulemust kirja ei saanud. Ta tegi veel kaasa odaviskes, kus sai kirja 42.96, ent tegi õlale liiga ja rohkem katseid ei teinud. Pärast odaviset jättis Klaup-McColl võistluse pooleli.

“Ma olen sellises vanuse juba, et kui viiakse pärast eelmist ala kohe välja ja pean kohe esimese viske täishooga tegema, siis nii juhtub. Midagi hullu pole õlaga, aga jõudu ei saanud viskesse enam sisse panna,” sõnas sportlane odaviske järel. “Enne odaviset oli väike lootus, et tuleb seal hea tulemus, sest olen sel aastal hästi visanud. Kaugushüppet läksin tegema suhtumisega kas-kõik-või-mitte-midagi, läksin riskima ja mõtlesin, et kui saan täpselt pakule pihta, tuleb ka hea tulemus,” kommenteeris ta teise päeva algust.

Klaup-McColl tõdes, et läbi võistluse olid alade vahel pausid liiga lühikesed. “Nii meestel kui naistel olid kõige raskemad hetked need, kui viidi järgmisse alasse üliväikese pausiga. Eile 200 m jooksus oli esimesel jooksul ainult 10 minutit pausi, mis on juba ebaloomulik. Ma pean saama natuke aega, et jalad lahti joosta, lisaks on mul ju astma mure.” Ta lisas, et muutus ehk pärast Pärnus EMi normi täitmist veidi ahneks. “Ühe tulemuse tegin ideaalsetes tingimustes väga hästi ja eks muutusin siis ahneks ning tahtsin kohe ka tiitlivõistlusel veel paremat tulemust saada. Aga ei ole see päris nii lihtne, pärast neid operatsioone pean tegelikult olema rahul, et ma suutsin üldse EMile kvalifitseeruda,” lisas seitsmevõistleja.

Klaup-McColli tulemused: 100 m tj 14,00 – kõrgushüpe 1.73 – kuulitõuge 11.49 – 200 m 26,43 – kaugushüpe 0 – odavise 42.96.

Vaata kõiki tulemusi!

Euroopa meistrivõistlustest näeb otsepilti ETV ja ETV2 ning ERRi spordiportaali vahendusel.

Vaata ülekannete kava!

Lisainfo:

Kristel Berendsen

Koondise juht

Tel: +372 528 9062

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST