Berliini EMi 4. päev: Magnus Kirt võitis odaviskes pronksi!

Berliini EMi 4. võistluspäeval oli stardis 8 Eesti sportlast, neist Magnus Kirt tõi Eestile esimese medali, kui võitis tulemusega 85.96 pronksi.

Kirt oli heitejärjekorras esimene ning sai kohe avakatsel kirja pronksi toonud tulemuse 85.96. “Väga raske oli, aga väga hea tunne on! Täna oli hästi palju ootamist ja sellist head rütmi ei leidnuki, mis ma tavaliselt olen leidnud, õnneks sain esimesel katsel kohe tulemuse kirja. Natuke õnne ja samas hea tugev võistlus,” olid Kirdi esimesed kommentaarid. “Arvasin, et sellest avakatsest ei piisa, teades sakslasi ja tšehhi ja kuidas nad viskavad, arvasin et 88-89 on medali hind, aga kõigil oli täna raske. Lõdvaks ma ennast ei lasknud ka enne viimast katset, üritasin korraliku katse teha.”

Kirt lisas, et esimene medal on alati eriline. “Kogu karjääri vaadates on see medal väga tähtsal kohal, esimene medal ja see näitab, et see, mida me teeme töötab. On väga palju inimesi, keda tänada, eelkõige treenerite kolmik (Heiko Väät, Indrek Tustit ja Marek Vister), kes ennast minuga ühes rütmis on suutnud tööle panna. Kindlasti ka Tõrva kogukonda ja Eesti rahvast, kes elas kaasa ja kindlasti pere, kelle toetuseta oleks väga raske sporti teha,” lisas vastne pronksimees.

Euroopa meistriks krooniti kodupubliku ees võistelnud Thomas Röhler, kelle pikim katse kandus 89.47ni ning hõbe kuulub tema kaasmaalasele Andreas Hofmannile 87.60ga. 

Rasmus Mägi sai 400 m tõkkejooksus ajaga 48,75 (hooaja tippmark) 6. koha. “Sain enda kohta normaalse stardi ja esimene tõke tuli normaalselt. Ei tea, kas jäin natukene liiga mugavaks, aga Yasmani Copello väga kiire algus tuli üllatusena ja kahe väga kiire mehe vahel ma olin. Seda, et Karsten Warholm alustab väga kiiresti, seda ma teadsin. Copello kiire algus lõi asjad paigast ja ülejäänud jooksus ei olnud enam asjad nii nagu ma plaanisin. Lõpp oleks natuke parem välja näinud, kui selle algusega natukene paremini kohanenud oleksin,” sõnas Mägi. “Oli kiire jooks, kus oleks tahtnud ise kiiremini joosta, natukene kadestan Thomas Barri, mitte medali tõttu, aga ta sai 8. rajal joosta enda jooksu ja ilma segajateta.”

Kuld kuulus oodatult norralasele Karsten Warholmile, kelle võiduajaks oli 47,64. Hõbemedal riputati kaela Türgit esindavale Yasmani Copellole (aeg 47,81) ning pronks iirlasele Thomas Barrile (48,31).

Kaur Kivistik sai 3000 m takistusjooksus ajaga 8.40,32 9. koha.

Kuld läks Mahiedine Mekhissi-Benabbadile Prantsusmaal ajaga 8.31,66ga, hõbeda võitis hispaanlane Fernando Carro ajaga 8.34,16 ning pronksi itaallane Yohanes Chiappinelli ajaga 8.35,81.

“Nagu ma enne võistlust ütlesin, et kui 10 hulka tulen, siis on väga hästi läinud. Eks natuke emotsioonid kahetised on, eeljooks natuke üllatas, finaalis ehk ootasin natuke rohkem. Algus oli väga aeglane ja jube raske oli positsiooni valida. Tehniliselt on takistusjooksus takistusi ületada aeglase tempo pealt raskem kui tempo pealt. Kui juba kohale tuled, siis üritad endast kõike anda ja eks ma viimased poolteist tundi üritasin mehi veel püüda, aga näha oli, et etteotsa ei jaksa enam joosta. Kokkuvõttes, eeljooksus joostud Eesti rekord annab põhjust ka rahul olla,” rääkis Kivistik.

Ksenija Balta alustas kaugushüppe kvalifikatsiooni hästi, saades kohe avakatsel kirja tulemuse 6.54. Balta teine hüpe kandus 6.63ni, selle tulemusega pääses Balta ka kümnendana lõppvõistlusele.

“Ma arvasin, et esimese hüppe tulemus 6.54 pole paha üldse, et sellega võiks saada juba edasi. Aga siis kui vaatasin teist gruppi, siis seal olid sellised tulemused, et ma mõtlesin, et 6.60 on miinimum ja põhimõtteliselt oli ikkagi norm vaja täis hüpata. Üldiselt olen hüpetega rahul, sel aastal saime mingisugustele tehnilistele nüanssidele paremini pihta ja usun, et tänu sellele tänane tulemus ka tuli. Tehniliselt täitsa klappisid asjad ja see mulle meeldis. Arvan, et lähen peale tänast pingutust veel paremasse vormi,” kommenteeris Balta oma etteastet. Kaugushüppe finaal toimub laupäeva õhtul kell 20.05.

Kätlin Tõllasson kettaheite lõppvõistlusele ei pääsenud, kui sai parimal katsel kirja 48.58. Tõllasson kommenteeris oma etteastet järgmiselt: “Kõik, kes teavad, palju ma olen heitnud, teavad, et 48 meetrit ei ole mitte mingisugune õnnestumine. Tegin enda jaoks selle võistluse raskeks, oleks pidanud esimese kahe katsega saama hea tulemuse kirja, kust oleks olnud võimalik edasi ehitada seda võistlust. Aga läks nii. Mul on viimasest (üle astutud) katsest väga kahju, nägin, et see kandus vist 55 meetri peale. Küsisin küll videopilti, aga kohtunikud kinnitasid, et sussi äär läks veidikene ääre peale. Väga kurb, sest vaadates neid tulemusi, siis see 55 meetrit võib olla viimaste edasipääsejate tulemus. Mingil määral ehk mõjutas see, et ma pole sel aastal eriti väljas võistelnud ja see andis karmilt tunda.”

Liina Laasma ei saanud naiste odaviske eelvõistlusel tulemust kirja ja sellega sai EM tema jaoks ka läbi. “Nii musta stsenaariumit ma ei osanud ette näha, aga olin juba eelnevalt ebakindel, kuna hooaeg on olnud põlvevigastuse tõttu konarlik. Olen saanud vähe visata ja on olnud nagu ameerika mäed. Kolm “x-i” on natuke palju, aga sel aastal ongi sedasi. Kõige enam jäi tulemus hooaja taha, sest seitsme sammu rütm ei klappinud kuidagi siin. Muutsime proovikatsete ajal 9 peale, aga ju ma ei olnud valmis sellega kohanema,” kommenteeris Laasma.

Algas ka seitsmevõistlus, kus teevad kaasa Grit Šadeiko ja Mari Klaup-McColl. Šadeiko hoiab nelja ala järel 13. kohta, punkte on ta kogunud 3577. Klaup-McColl on 3256 punktiga 29. Liider on britt Katarina Johnson-Thompson 4017 punktiga.

Šadeiko tulemused avapäeval: 100 m tj 13,37 – kõrgushüpe 1.73 – kuulitõuge 12.50 – 200 m 24,61.

Klaup-McColli tulemused avapäeval: 100 m tj 14,00 – kõrgushüpe 1.73 – kuulitõuge 11.49 – 200 m 26,43.

Vaata seitsmevõistluse tulemusi!

Vaata kõiki tulemusi!

Euroopa meistrivõistlustest näeb otsepilti ETV ja ETV2 ning ERRi spordiportaali vahendusel.

Vaata ülekannete kava!

Lisainfo:

Kristel Berendsen

Koondise juht

Tel: +372 528 9062

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST