Berliini EMi 2. päev: Kanter kindlalt lõppvõistlusele, Kivistikult Eesti rekord, Mägi pääses finaali

Gerd Kanter Berliini EMil. Foto: Ilmar Saabas/Delfi ja Eesti Päevaleht.

Berliinis toimuvatel kergejõustiku Euroopa meistrivõistluste teisel võistluspäeval oli stardis 9 Eesti koondislast. Gerd Kanter pääses kettaheites kindlalt lõppvõistlusele, Rasmus Mägi jooksis end sama kindlalt 400 m tõkkejooksus finaali ning Kaur Kivistik tagas 3000 m takistusjooksus finaalikoha Eesti rekordi väärilise ajaga 8.28,84. Kahepäevase katsumusega alustasid ka kümnevõistlejad Maicel Uibo, Karl Robert Saluri ja Karel Tilga.

Gerd Kanter heitis kvalifikatsiooni B-grupis ning täitis lõppvõistluse normi avakatsel, kui sai kirja 64.18. “Oluline oli teatud tehnilisi momente kontrollida, teine soojenduskatse oli selline enam-vähem okei ning jaksasin sama mudelit hoida ja tuli ka natuke vajalikku adrenaliini enne katset. Selles mõttes täiesti korralik esitus,” rääkis Kanter pärast kvalifikatsiooni.

Martin Kupper heitis A-grupis tulemuse 62.13 ja oli oma grupis 7. ning lõppvõistlusele ei pääsenud. Kvalifikatsiooni norm oli 64 meetrit. Kupperi kohaks jääb EMil seekord 13. Kupper ise oma sooritusega rahule ei jäänud. “Ei olnud täna paraku mehe eest väljas. Alustasin sellise enam-vähem katsega, aga ei õnnestunud panna ilusat punkti. Viimases katses läksin natukene nii-öelda panema ja lagunes asi ära,” kommenteeris Kupper. “Kuidagi raskelt tuli kõik täna.”

Tony Nõu sai 400 m eeljooksus kirja aja 47,19, mis andis oma jooksus 7. koha ja poolfinaali noormees ei pääsenud. Nõu sõnas pärast esimest starti täiskasvanute tiitlivõistlusel, et on pettunud, ent võtab suurvõistlust siiski hea kogemusena. “Emotsioon oli algul nii hea ja läksin teistega liiga kiirelt kaasa ja ei jaksanud lõpuni. Tulemus muidugi ei rahulda, see hooaeg on üldine tase paremaks läinud, aga päris õiget tunnet pole kätte saanudki. Kurb ja kahju on, aga võtan vähemalt sain kogemuse kätte,” ütles Nõu.

Kaur Kivistik jooksis 3000 m takistusjooksu eeljooksus Eesti rekordnumbriteks 8.28,84, mis viis eestlase ka oma jooksu viiendana finaali. “Lootsin, et saab kergemini, aga esimese jooksude tulemuste põhjal oli teada, et kui alla 8.30ne ei jookse, siis finaali asja pole. Olin üsna enesekindel, et ma edasi saan. Ei ole enam 20-aastane poisike, kes siin kogemusi hangib, on käidud nendel võistlstel küll, et asjata ma siia ei tulnud. Kõik konkurendid on hästi teada, et kõigi taktika on samuti hästi teada ja üllatusi ei tule,” kommenteeris Kivistik. 

Kaur Kivistik eeljooksus. Foto: Ilmar Saabas/Delfi ja Eesti Päevaleht.

400 m tõkkejooksus pääses poolfinaalide kolmanda ajaga finaali Rasmus Mägi, kes jooksis Berliinis oma hooaja parima tulemuse 48,80. Mägi oli ka oma jooksu kiireim. „Kõige olulisem oli jooksu kontrollida nii palju kui võimalik. Püüdsin oma jooksule keskenduda ja järk-järgult kõik etapid ilusti ära katta, et lõpus võimalikult hea jalg oleks. 9. ja 10. tõke tulid päris hästi välja. Selle plaani, mis me paika panime, selle täitsin normaalselt ära,” sõnas Mägi. “Arvan, et finaaliks on selline väike roostekiht maas ja see annab hea tunde, et finaalis samuti kiiresti joosta,” lisas ta.

Teine 400 m tõkkejooksja Jaak-Heinrich Jagor sai oma poolfinaalis ajaks 50,41, mis andis oma jooksus 7. koha ja finaaliuks jäi suletuks. Jagori jooksu võitis norralane Karsten Warholm ajaga 48,67, mis oli ka poolfinaalide parim tulemus. “Valu on täna läbiv sõna, esimesel poolel andsin päris julgelt peale, aga viienda tõkke eel läks valu väljakannatamatuks ja mõtlesin, et panen pedaali põhja,” rääkis Jagor, lisades, et tal oli probleeme tõkkevahede ühtlase läbimisega. “Sinna see jooks jäigi ja nägin, et siin pole enam midagi püüda.”

Finaal peetakse neljapäeval kell 21.15. Vaata finaali koosseisu!

Kümnevõistlus:

Avapäeva lõpuks on eestlastest kümnevõistluses parimal kohal Karl Robert Saluri, kes kogus viie alaga 4213 punkti, mis andis 5. koha. Maicel Uibo hoiab 4065 punktiga 15. kohata ja Karel Tilga on 4050 punktiga 16. Juhib britt Tim Duckworth 4380 punktiga.

Karl Robert Saluri jäi viie esimese alaga enam-vähem rahule. „Kuuliga jäin ilmselt kõige rohkem rahule – ikkagi rekord. Ei osanud midagi oodata, arvasin, et kõik üle 14 meetri on okei. Sada meetri jooks – tundub, et see rada ei ole kõige kiirem. Enamus jooksid enda kohta halvasti, välja arvatud Mayer. Ehkki tema ütles pärast, et ootas paremat aega. Siin on uus värske rajakate, 2009 oli teine. Kaugus oli okei. Esimene katse läks metsa – 7.50. Teise astusin üle, kolmas oli liiga lähedal ja tuli jälle 7.50. See on võistlus, kus saad end võrrelda teistega, mitte endaga. Teadsin, et reksi graafikus olid mul esimesed kaks ala väga kõvad. Edasi on väga lihtne punkte tagasi teha, eriti kõrgushüppes, kus hüppasin 1.83. Võrreldes teistega ei tohi ma küll kurta.” Kõrgushüppes oleks Saluri 1.90-st tahtnud üle saada. “See oli nii lähedal, aga miinimumi tegin ära. Kokkuvõttes olen väljas koha peale, endiselt on võimalik lõpuks jõuda esikaheksasse.”

Maicel Uibo sõnas avapäeva järel, et oli keeruline võistlus. “Esimesed kaks ala läksid natukene raskelt. Kuul ka päris see ei olnud. Kõik asjad ei tulnud nii välja, nagu pidanuks. Kuumuse taha ei saa kindlasti pugeda. 400 meetri rekord oli ainus päris positiivne pool, kõik ülejäänu oli täna päris raske. Loodan, et homme läheb veidi libedamalt,“ rääkis ta esimeste alade kohta ja kommenteeris kõrgushüpet, kus ületas 2.02. „Ma teengi võistlustel tavaliselt nii, et alustan kahe meetri algusest ja sealt jätan ühe vahele. Minu jaoks oli see tavapärane käik, aga ma ei saanud kõike klappima. Eks ta nii ole, et vahel on mõni ala natukene keeruline. Ma loodan, et ütlus, kus alguses ei saada vedama ja pärast ei saada pidama, käib ka minu ja homse kohta,“ lisas ta.

Karel Tilga võttis esimese päeva kokku järgmiselt: “Sajas jäin natuke stardis magama, lõpus polnud enam lõtvust ja aeg tuli selline, nagu see tuli. Kaugus oli päris okei. Viimane katse oleks isegi päris hea olnud, aga oli vist natuke üle astutud. Midagi väga head ei olnud ka seal, kuulist ei hakka üldse rääkima – seal ei saanud jalga alla. Taga nutta ei ole midagi, tuleb kõvasti edasi panna. Kõrgushüpe ja 400 meetrit olid ka, nagu nad olid. Aga lootus 8000 punkti koguda on mul veel alles.”

Uibo tulemused avapäeval: 100 m 11,31 – kaugushüpe 7.27 – kuulitõuge 14.61 – 2.02- 400 m 50,18 (isiklik rekord)

Saluri tulemused avapäeval: 100 m 10,68 – kaugushüpe 7.50 – kuulitõuge 14.54 (isiklik rekord) – kõrgushüpe 1.87 – 400 m 48,26.

Tilga tulemused avapäeval: 100 m 11,26 – kaugushüpe 7.25 – kuulitõuge 14.20 – kõrgushüpe 2.02 – 400 m 50,12.

Vaata kõiki tulemusi!

Euroopa meistrivõistlustest näeb otsepilti ETV ja ETV2 ning ERRi spordiportaali vahendusel.

Vaata ülekannete kava!

Lisainfo:

Kristel Berendsen

Koondise juht

Tel: +372 528 9062

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST