Balti võistkondlikele meistrivõistlustele sõidab 67-liikmeline Eesti koondis

4.-5. augustil toimuvad Lätis Valmieras 60. korda Balti võistkondlikud meistrivõistlused. Eestit esindab 67-liikmeline koondis, kuhu kuuluvad teiste seas Karl Erik Nazarov, Diana Suumann, Õilme Võro, Ann Marii Kivikas, Karmen Bruus ja Risto Lillemets.

Igal alal esindab koondist kaks mees- ja kaks naissportlast. Kahe päeva jooksul selguvad Balti meistrid 18 individuaalalal ning kahel teatejooksualal.

Meeste 100 m jooksus asub starti sel suvel Eesti rekordi 10.18 jooksnud Karl Erik Nazarov. Naiste 100 m jooksus esindavad koondist Õilme Võro ja Ann Marii Kivikas, kes möödunud nädalavahetusel toimunud Eesti meistrivõistlustel said mõlemad kirja aja 11.49. Kivikas on koondise esinumbrina stardis ka 200 m jooksus.

Naiste tõkkesprindis lähevad uusi rekordeid püüdma Diana Suumann ja Kreete Verlin, kes Eesti meistrivõistlustel jooksid uuteks isiklikeks rekorditeks vastavalt 13.07 ja 13.17.

Viola Hambidge, kes äsja saabus Euroopa Noorte Olümpiafestivalilt seitsmevõistluse neljanda kohaga tuleb Valmieras starti 400 m jooksus.

Naiste kõrgushüppes läheb hooaja tippmarki püüdma Karmen Bruus.

Mitmevõistleja Risto Lillemets tuleb koondisele appi 110 m tõkkejooksus.

Meeste teivashüppes teevad kaasa Robert Kompus ja Karl Kristjan Pohlak ning naiste teivashüppes Miia Tillmann. Kõik kolm osalevad ka järgmisel nädalal algavatel U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel Jeruusalemmas.

Vaata koondise täielikku koosseisu SIIT.

Võistluste algus reedel kell 15:30 ja laupäeval kell 10:30.
AJAKAVA

Tulemusi saab jälgida Läti Kergejõustikuliidu kodulehel.

Võistluste otseülekanne on nähtav meie Facebooki lehel.