Balti meistrivõistlustel tulevad starti Kirt, Kanter, Nõu jt tipud

15.-16. juunil Lätis Ogres toimuvatele Balti meistrivõistlustele sõidab Eestit esindama esinduslik koondis eesotsas olümpiavõitja Gerd Kanteriga. Lisaks on Eesti eest väljas odaviske värske Eesti rekordi omanik Magnus Kirt, Tanel Laanmäe, Anna Maria Orel, Martin Kupper, Marek Niit, Tony Nõu jt. Võistlustulle läheb 70-liikmeline Eesti koondis.

Eesti Kergejõustikuliidu saavutusspordi juht Kristel Berendsen ootab kõrgetasemelisi tulemusi. „Heitjad on meil sel korral esindatud väga heal tasemel ja kettaheites ning odaviskes läheb kindlasti ka koondisesiseselt tihedaks rebimiseks. Mõnedel aladel on eri põhjustel esinumbrid puudu, aga see annab teistele võimaluse end tõestada. Loodan, et sportlased suudavad tugevas konkurentsis oma vormi headeks tulemusteks realiseerida,“ sõnas Berendsen.

“Et Ogre staadion on meie jaoks uus ja keegi pole seal võistlemas käinud, siis see võib ka tulemuste osas oma rolli mängida. Vahel annab ka uus võistluspaik sportlasele lisamotivatsiooni – pole vanu mälestusi segamas,“ lisas ta.

Meeste kettaheites on stardis meie kaks parimat ehk Gerd Kanter ja Martin Kupper nagu ka odaviskes, kus Eestit esindavad värske Eesti rekordi omanik Magnus Kirt ja Tanel Laanmäe. Heitealadel on kohal ka naiste parimad – vasaraheitja Anna Maria Orel, kes hiljuti viis Eesti rekordi 69.68-ni, Kätlin Tõllasson kettaheites, Kätlin Piirimäe kuulitõukes ning Liina Laasma odaviskes.

Teivashüppes läheb head tulemust jahtima Robin Nool, 400 ja 200 m jooksus tuleb rajale Tony Nõu.

Vaata kogu koondise koosseisu!

Ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN.

Lisainfo:

Kristel Berendsen

Koondise juht

E-mail: kristel@ekjl.ee

Tel: 528 9062