Annika Sakkarias osales Berliini EMi ajal Noorte Liidrite Foorumil

Annika Sakkarias ja Sebastian Coe.

Berliini Euroopa meistrivõistlustega paralleelselt toimus Berliinis Noorte Liidrite Foorum. Foorumil osalesid 18-26-aastased esindajad igast Euroopa riigist, et end arendada, vahetada mõtteid ja leida ideid kergejõustiku edendamiseks koduriigis. Eestit esindas foorumil Eesti Kergejõustikuliidu sportlaskomisjoni liige Annika Sakkarias.

Viie päeva jooksul toimus mitmeid meeskonnavaimu kasvatavaid sessioone, iga päev kolm töötuba (kestvusega 1,5h) ja erinevaid külalisesinejate loenguid.

Arutati dopinguvastase võitlusega seonduvalt, sportlase vaimse tervise teemasid, puuetega inimeste kaasamist sporti, kergejõustikuvõistluste uuendamist, noorte kaasamist sporti, võrdõiguslikkuse teemasid ja sotsiaalmeedia olulisust tänapäeval.

Külalisesinejateks olid teiste seas Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) president Sebastian Coe, Euroopa Kergejõustikuliidu (EA) president Svein Arne Hansen ja asepresident Jean Gracia, EA naiste kommitee esinaine Esther Fittko jpt. Kõnedes arutati erinevaid teemasid, aga kõigi sõnum oli ühtne – noored ei ole mitte tulevik, vaid olevik ning suured muudatused saavad alguse väikestest tegudest.

“Teemad, mida võiks Eestis edendada on noorte suurem kaasamine, vaimse tervise programmi välja töötamine ja innovaatiliste kergejõustikuvõistluste korraldamine. Ürituselt saadud ideid arutati 13. augustil toimunud sportlaskomisjoni koosolekul ja neid mõtteid jagatakse sportlastega Eesti koondise talvises ühislaagris,” ütles Sakkarias.

Kõik Berliinis toimunud loengud on üles laetud Athletics Community Facebooki lehele ning huvilistel on võimalik neid vaadata järgnevalt lehelt: https://www.facebook.com/pg/AthleticsCommunity/videos/?ref=page_internal

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST