Anna Maria Orel uuendas Eesti rekordit ja täitis EMi normi

Eesti naiste vasaraheite rekordnumbrid on alates eilsest 69.68, sest Anna Maria Orel võitis selle tulemusega Oslos Clean Air Gamesi. Ühtlasi täitis Orel Berliini Euroopa meistrivõistluste normi (69.00).

Orel ütles, et on sel aastal teinud suure sammu edasi eelkõige tehnilise poole pealt. “Oslos oli suureks eesmärgiks EMi norm täis heita, sest olin mitmel korral nii lähedale jõudnud. Tulemus mind ei üllatanud, sest vorm on hea,” kommenteeris Orel.

“Kolm esimest katset olid ka üle 68 meetri, aga tehniliselt olid kõik heited üsna toored, pean teatud tehniliste nüanssidega veel harjuma. Edasiminek ongi kõige suurem olnud tehnika osas, aga jõunäitajad on samuti paranenud. Usun, et olen suvel võimeline veel kaugemale heitma,” lisas sportlane.

Ka Kati Ojaloo tegi hea etteaste, saades 66.75ga samal võistlusel 2. koha.

Senine Eesti rekord 68.71 kuulus samuti Oreli nimele ja oli püstitatud 2016. aastal.

Lisaks Orelile on EMi normi täitnud järgmised sportlased: Kaur Kivistik 3000 m takistusjooksus, maratoonarid Tiidrek Nurme ja Jekaterina Patjuk, kaugushüppaja Ksenija Balta, odaviskaja Magnus Kirt ja kümnevõistlejad Maicel Uibo, Karel Tilga, Johannes Erm, Karl Robert Saluri ja Taavi Tšernjavski. EMile pääseb maksimaalselt kolm Eesti kümnevõistlejat, kui normitäitjaid on rohkem, otsustab võistlema pääsemise suurem punktisumma.

Vaata Berliini EMi normitäitjaid ja normatiive!

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST